Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép telepítése? Hogyan?

Számítógép telepítése? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lett egy asztali számítógépem, amit próbáltam újra telepíteni pendriveról, de csak úgy engedi telepíteni, hogy a meghajtó méreteket nem tudom változtatni, illetve a rendszer meghajtót nem formázza le, hanem old mappaként rajta hagyja a program fileokat. A telepítést képfileként indítottam el daemon toolsban.

Sajnos régen volt már ilyennel dolgom, akkor DVD-re írt telepítőt használtam, ami most sajnos nem aktuális, és akkor viszont azzal a telepítési módszerrel tökéletesen újra tudtam tenni az egész gépet.

Tudna valaki segíteni hogy működik egy újra telepítés pendriveról úgy hogy a gép üres legyen és a partíciók beállítása is lehetséges legyen? Bocsánat ha nagyon hülyének tűnök hozzá, de ezer éve nem foglalkoztam asztali géppel, hirtelen gőzöm nincs hogy indítsak el egy telepítőt hogy jo legyen.



2022. jan. 12. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

ISO fájlból Rufusszal csinálj telepítőt!


vagy a microsoft leírását kövesd!


Tele a net leírásokkal, olvasgass! Pl

[link]

2022. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pendrive-ot bedugod és újraindítod a gépet. Amint "életjelet" látsz a képernyőn megnyomod a boot menü gombot (általában F12), kiválasztod a fel-le nyilakkal a pendrive-ot (removable drive/usb drive) és nyomsz egy entert, majd telepíted a windows-t.
2022. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha lemezképként indítod el, az biztosan nem lesz jó. A lemezképet ki kell írni DVD-re vagy pendrive-re.

De előtte megpróbálhatod elindítani a diskpart nevű paranccsoros programot a már futó rendszerből, hátha ki tudod vele törölni a partíciókat, hanem akkor

1. vagy bebootolsz arról, és amikor bejött a telepítő, nyomsz egy SHIFT+F10-et, megjelenik a paranccsor és innen indítod a diskpart-ot

2. vagy letöltesz egy Linux rendszert (mondjuk az Ubuntut), kiírod, bebootolsz vele, és a Gparted nevű programmal le tudod törölni a partíciókat

3. Esetleg valamilyen segédprogramgyűjteményt (pl. a Hiren's BOOT CD) töltöd le, azzal bootolsz be, és azzal törlöd a partíciókat.

2022. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Microsoft oldaláról töltöd le a WIN 10-et mondjuk....akkor letölt egy telepítőfájlt, majd elindítod és ez alapból felajánlja neked, hogy Pen-driver-a vagy másképp usb meghajtóra akarod e kiírni mint telepítőt.


És akkor az égegyadta világon semmi külön program nem kell hozzá csak a hivatalos microsoft.


Majd BIOS ---> az első ahonnan bootolnod kell az értelem szerűen a pendrive, majd elindul a telepítés.


Majd! egyéni beállítások. Ott!! Töröld az összes létező meghajtót! Mindet! Majd létrehozod az újként és akár egyben is hagyhatod ha akarod. Majd biztos ami biztos, nyomsz egy formázást.


És ezzel minden partíció törölve lesz.

2022. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A floppy és a dvd ma már nem dívik. Használj pendriveot.

[link]

2022. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!