Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Cryptocurrency bányászat?

Cryptocurrency bányászat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Eldöntöttem hogy kipróbálom a cryptocurrency bányászatot. Nem nagyon vagyok ott a témában, valaki tudna segíteni hogy hogyan kezdjem el és hogy milyen currencyt érdemes vagy ez hogyan működik. Köszönöm

2022. jan. 12. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

mit érdemes tldr: semmit, de ha szeretnél:

[link]

és hogy mivel, arra nem nagyon fog válaszolni senki, mivel sokféle algoritmus van, sok féle szoftver

de kb. így nézz ki a dolog:

- eldöntöd mit akarsz bányászni

- sok információt gyűjtesz (használd a keresőt, coin oldalán, wikijén is lehet infó róla)

- letöltöd a kiválasztott minert, beállítod és csatlakozol egy mining pool-hoz

2022. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Pénzkidobás lesz, ne bányássz semmit. Normális hash rate eléréséhez kellene egy nagyjából 10 milliós befektetés, de még akkor is kétséges, hogy valaha behozza-e az árát. Persze ha szerencséd van, akkor felmegy az árfolyam és nyersz, de a kriptobányászat még a tőzsdénél is kiszámíthatatlanabb.
2022. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A ph-n írtak olyat, hogy van a levegőben valami változtatás, amit ha idén meglépnek akkor ethert sem lehet majd hatékonyan bányászni GPU-val, mint ahogy bitcoint sem lehet már.


Most a kazah zavargások miatt beesett egy kicsit az ETH, egyből tele lett a net eladó rigekkel :D

2022. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Ugye elvileg iden jon az ether 2.0, ami mar proof of stake alapu lesz (nem gpuval banyasszak), es egyre tobb coin jelenik meg hasonlo megoldasokkal, viszont vannak kifejezetten banyaszhato coinok pl ravenre sztem nagy jovo var. Nem irtad mennyit raknal bele (pedig fontos info) de en lehet inkabb bevasarolnek
2022. jan. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Jövő és PoW alapú coin egy mondatban? Szerintem egyiknek sincs jövője.

De majd meglátjuk, ez a szép ebben a szakmában.

2022. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!