Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux mappa ne legyen törölhet...

Vortrex kérdése:

Linux mappa ne legyen törölhető, de a tartalmát módosítani lehessen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Raspberry Pi 4-el és Pi OS Lite-tal szeretnék egy mini NAS-t csinálni, OpenMediaVault-ot és SMB szervert használok, hogy hálózati HDD-ként a windows is lássa. Működik, de zavar benne, hogy a megosztott gyökér könyvtárban lévő mappákat (Downloads, Videos, Documents, Musics, Pictures) ki lehet törölni windows alul. Úgy volna a tuti, hogy azokat ne lehessen bántani, csak a tartalmukat, mert ha onnan eltűnik egy mappa, akkor a torrent kliens összefossa magát.


Játszottam a jogosultságokkal minden irányból, de mindig az lett a vége, hogyha nincs jogosultságom törölni, akkor beleírni se tudok >:( Symlink-kel is próbáltam, de azzal se adta be. Nem tudom, hogy a csudába lehetne már megoldani, pedig ez egy rendes NAS-on egy alapfunkció..


Ha valakinek van valami ötlete, előre is köszönöm



2022. febr. 7. 18:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Jajj gec az ACL-ek nem voltak jól beállítva, most jó
2022. febr. 7. 20:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Jaja, ACL -el is állitgatni, illetve a sticky bit-tel. Hozzáadod a sticky bitet a mappákhoz és egy másik user csak azt tudja törölni, ami az övék, mást nem, de attól még irni, olvasni lehet.

chmod +t

2022. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!