Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lenovo T470 mennyire éri meg?

Lenovo T470 mennyire éri meg?

Figyelt kérdés

Amire szeretném használni:

Későbbiekben majd szakdolgozatot, munkákat kell konzultálni az órákon. Ezek a munkák leginkább Archicadben lennének. Ebből kifolyólag elsősorban a konzultáláson, bemutatáson lenne a hangsúly, a gépen nem sokat szeretnék dolgozni (max csak akkor, ha órák között szünet van, esetleg magán az órán). Otthon van egy asztali gépem, ami megfelelő teljesítménnyel rendelkezik, ebből kifolyólag a renderelést, látványtervezést az otthoni gépen végezném mindig.


A kérdés, hogy vajon ezekre a kisebb munkákra (Archicadben tervezés, esetleg tablókészítés a feladathoz Ps-ben) mennyire lenne ideális? Sok jót hallok az üzleti szériás laptopokról, és emiatt felröppent a gondolat.


Az ok, hogy miért: Tulajdonképpen /úgymond/ felesleges lenne több százezret egy erősebb laptopra költeni, ha otthon van az erős asztali gép. Így szinte tényleg csak annyi feladata legyen, hogy bemutassam, konzultáljam a feladatot, és esetleg órán azzal foglalkozzak (vagy nem foglalkozok vele, hanem majd otthon :D).


A gép adottságai:

CPU: i5-7300U

RAM: 8 GB DDR4

SSD: 128GB (NvMe)

Videokártya: Intel® HD Graphics 620

Képernyő méret: 14" FULL HD IPS



2022. febr. 20. 19:05
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mennyiert? Hasznaltan ujonan? Garival nelkule?

jo akkuval? hibatlan?


maga a gep szivos, az szep es jo

viszont proci nagyon regi manapsag mar, es gyenge is sajnos "butitott" vagyis nem 4 magos mint i5 tol varnad, es ettol fuggetlen is nem tul eros


128GB pedig nagyon keves tarhely, persze kulsovel kivalthatod de egy belso 0,5-1TB nem artana manapsag...


IGp harmatgyenge benne


szoval kepi munkakra foleg 3D munkara nagyon alkalmatlan lesz, lassu lesz mint a csiga


ujonan kisse tularazottnak erzem hogy fel milla kb.

es te epp azt irtad nem koltesz tobb szaz ezret

hasznaltan mennyi? 200? Ugyahogy annyiert elmegy

olcsobban gyanus lehet meg kell tudni van e gond vele es mi, akku, adapter, kulso allapot, billenytuzet allapot, kijelzonallapot

lehet ssd is halalan vagyis cserelni kell

es lehetnek komolyabb hibaji ia

2022. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

atlagos felhasznalasra persze boven jo lehet

netezni, szovegszerkeszteni

egyszeru kepszerkesztesre, inkabb fotorendezesre(nezegetesre)

videozasra stb.

2022. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hardverapro n latom van par hirdetes akik tomegevel arulnak sok laptopot hogy 80 koruliert mennek ezek

meg nehany egyedi arulo is alig dragabban


hat realis erteke teljesitmenye es kora miatt kb. ennyi lenne

csakhogy anyag minosege miatt es extrassaga miatt dragabbak ezek

es ahogy lattam sokan hirdetik joval 100 felett alig 200 alatt

igaz ram vagy ssd tobb kicsivel nemelynel

de dupla annyi ram es dupla annsi ssd nem er 50-50ezret, nagyon nem, 0 info nelkul

mert persze lehet valami meregdraga ssd van olyan

de meregdraga ramnak semmi ertelme benne igy azert felarat nem erne meg


ha valalod a rizikot te tudod, elvileg valoszinu annyi hogy vagy eleve igyis nyer rajta mert megszabadulni akar toluk

vagy tenyleg nagyon elhasznaltak is, de nem feltetlen lesz veluk ettol meg gond sokaig sem


Mondjuk hosszu garikat is irtak a sokkal dragabb hirdetok nemelyike

arra se art figyelni milyen garit biztosit

semilyent?

2022. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 használt, és igen egy 80 körülit néztem ki. Természetesen vannak esztétikai hibái, de ami a működését nem befolyásolja (pl karcok, tehát esztétikai hibák leginkább), azokkal együtt tudnék élni.

Amit kinéztem, annak foltos az LCD-je. Ugye ez azért elég nagy tényező, valószínűleg az ára is emiatt ilyen alacsony. A képekről nem lehet eldönteni mennyire foltos, mindenképp élőben derülne ki. A 128-as SSD valóban karcsú, azt mindenképp legalább a 2x-esére, vagy ha nem is, akkor legalább egy 500 gigásra kellene cserélni. Illetve a kijelzőt, ha zavaróan foltos, akkor azt is.

És igen, én is erre gondoltam, mint a #2-es. 2 mag ma már kezd kevés lenni, főleg esélyes, hogy ahhoz is, amire én szeretném. Így valószínűleg lehet felejtős lesz az ötlet.

2022. febr. 20. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!