Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Macbook Air 2020 esetében, ha...

Macbook Air 2020 esetében, ha megnyitok egy alkalmazást, majd bezárom, miért csak kényszerítve lehet kikapcsolni? A gép indításakor miért nem tudok touch ID-val belépni?

Figyelt kérdés

Ha megnyitom a jegyzeteket, vagy a térképet, ami eredetileg is a gépen volt, majd bezárom az továbbra is fut. Megnéztem, hogy a rendszerbeállítások-általános- app megnyitása rész ki legyen pippálva (appok bezárása az appok bezárásakor). Illetve megnéztem, hogy rendszerbeállítások- felhasználói csoportok-indítópul semmi ne legyen kipipálva és mindent kitörötltem. Újraindítottam a gépet de sajnos ugyanaz a gond. Megnyitok valamit, bezárom, fut tovább és csak kilépésre kényszertéssel tudok kilépni az appokból.


A másik, hogy mikor bekapcsoloma. gépet, kéri a jelszava, touch ID be van kapcsolva, ujj hozzá van adva de sose fogadja ott el az ujjal való belépést, azt írja, hogy újraindításkor, indításkor jelszót kell megadni. Ott sosem működika. Touch ID?


Köszönöm előre is.


Macbook Air 2020. MacOs Monterey 12.2.1 fut a gépen



2022. márc. 3. 19:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve még egy dolgot vettem észre, de azt Windows-os gépnél is, hogy mikor írok a chaten csak 1-2 másodperc után látszódik sokszor, hogy mit írtam be szöveget... Ez nem tudom mitől lehet, Wordbe, weben bárhol máshol egyből látom, hogy mit írok, így feltételezem, hogy weblap vagy valami beállítással kapcsolatos gond lehet.
2022. márc. 3. 19:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A TouchID/FaceID csak azután működik miután egyszer már beírtad a jelszavadat, telefonon, táblagépen is. Ez egy biztonsági megoldás. Sőt bizonyos időközönként is újrakéri a jelszót, ha nem kapcsolod ki a gépet, akkor is. Nem kikapcsolható.


A böngészős gépeléses probléma a Safariban van? Szerintem az lehet a baj. Régen a Safari nagyon frankó volt, de valahol sikerült elrontaniuk. Én is átálltam Chromera. A google maps, meg facebook, meg egy csomó weboldal elviselhetetlenül szaggatott Safari alatt. A Chromeban nincs ilyen gondom. De próbáld ki esetleg a Firefoxot, vagy az Operát is.


Az appbezárós problémát még nem láttem... Kb 1 hónapja tettem fel a Mac Minire a Montereyt de még ilyen nem fordult slő és korábban sem sosem. Csak ha kifagyott valamiért egy app, akkor kellett kényszeríteni. Próbálok utánanézni.

2022. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válasz. Igen, van amikor elfogadja a Touch ID-t, de nagyon sokszor kér jelszót.


A böngészó a Google Chrome ezen a gépen és a Windows-oson is.


Sajnos nem zárja be az appot, vagyis nem látszik, hogy menne az app, de kiteszi alá a pontot, hogy meg van nyitva, illetve. akényszer leállításnál sorolja őket. A tálcáról pl elrejeteni se engedi az asztal felé húzva, hanem csak újraindításnál tűnik el. Vagy, ha nem lett előzetesen a gép bekapcsolása óta megnyitva.

2022. márc. 3. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Most nézem, hogy nálam is így van... Akkor ez nem hiba.

Azért nem vettem észre eddig, mert én mindent a Command+Q-val zárok be. Ha viszont a bal felsőben a piros pöttyre kattintok, akkor marad futva,

2022. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Azért marad az alkalmazás megnyitva, mert macOS-on, ha a piros kör segítségével zárod be, akkor csak az csak az adott ablak / dokumentum zárja be. Az alkalmazás nem.


De ha a dockon az adott alkalmazás ikonjára jobb kattintást csinálsz (ami alatt látod a pöttyöt) akkor fog rendesen bezáródni az egész alkalmazás.


Kicsit zavaró az elején, de egy idő után megfogod szokni úgyis.

2022. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!