Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2013-as I5 tényleg ugyanazt...

2013-as I5 tényleg ugyanazt tudja mint a 11.gen I5?

Figyelt kérdés

Laptop vásárlás előtt állok és a párom nagyon megpróbál lebeszélni róla.


Mert ami gépet kinéztem az 8gb RAM és 512 GB SSD/HDD (nem vagyok képben ezekkel, bocsiii) elvileg (szerinte) hasonló tudása van a majdnem 10 éves gépemnek, csak az már nagyon lassú és ugyanúgy I5 (2013 körüli kiadás) van a mostaniban is.


Tényleg az új gépem is kb 2 hónap múlva ugyanolyan lassú lesz mint a mostani? (11.gen I5) Meg azt mondja, hogy csak újra kell telepíteni és jó lesz (ahha, kb 2 havonta telepítjük újra…)


Meetingekre és home office-ra használnám.


Tényleg nem éri meg ilyen gépet venni, vagy csak azért mondja ezt mert nem akarja, hogy gépet vegyek?


(A párkapcsolatom rendben van, csak szerinte felesleges pénzkidobást csinálok és csak azért akarok újat, mert nem tetszik már a 10 éves leamortizált gépem, ami amúgy részben igaz is, mert jobbat/újabbat szeretnék)



2022. márc. 8. 09:18
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

“ Meg azt mondja, hogy csak újra kell telepíteni és jó lesz (ahha, kb 2 havonta telepítjük újra…)”


Ezt a mostani gépemre értettem

2022. márc. 8. 09:19
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem árultad el hogy mid van és mit veszel így nehéz megmondani hogy mennyivel lesz jobb
2022. márc. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Fhuuu, lenovom van jelenleg (nem tudom, milyen fajta pontosan)


És ezt néztem ki: [link]

2022. márc. 8. 09:29
 4/21 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy a linkbe 10. Gen-es I5 van, csak így hirtelen nem találtam a 11. Gen-est
2022. márc. 8. 09:30
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem erősebb lesz bár nincs ott a processzor típusa és amivel hasonlítom a phuhuhu Lenovo az se túl konkrét.
2022. márc. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, ha hazaértem akkor megnézem a processzor típusát :)
2022. márc. 8. 09:37
 7/21 anonim ***** válasza:

A legerősebb 2. generációs i5 kb. 4-szer gyengébb, mint a leggyengébb 11. generációs i5. Azt hiszem, bár nem biztos, de valószínű, hogy ezek azok:

[link]

[link]

Tehát a párod valószínűleg nem ért hozzá, vagy csak le akar beszélni róla. Amúgy gondold meg, hogy valóban szükséged van-e ilyen erős processzorra.

2022. márc. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2013as gépem van 4. Generációs mobil procival 4500 pontot tud. Tökéletes a mai napig home officera adatbázisra, ssd-vel 8 másodperc a boot time. Teljesen felesleges erre új gépet venni
2022. márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Shaddark ***** válasza:

"Merevlemez: 512 GB"

SSD -vel vegyél mindenképpen újat. Ugyanúgy szenvedni fogsz hhd-vel új gépen is mert a windows10-bek, 11-nek kell az ssd.


"2013as gépem van 4. Generációs mobil procival 4500 pontot tud. Tökéletes a mai napig home officera adatbázisra, ssd-vel 8 másodperc a boot time. Teljesen felesleges erre új gépet venni"


Én 10 éves gépre nem költenék semennyit sem, ebbe pedig kell egy új SSD, valószínűleg memória is, anno 8-10 éve 2Gb.-al adták ezeket.


Lassulni lassulhat az elektrolit kondenzátorok hő hatására történő kapacitás csökkenésétől is. Minden jó de mégis lassú. Mert (többek közt) ezek a tápfeszültséget is leredukálják, 3.3 helyett csak 3.1 van, 5 helyett 4,7 ... De a buszok sebességét is befolyásolják.

Egy átkondizás persze segíthet rajtuk - de az se annyira olcsó. Én ennyit max. akkor költenék egy ennyi idős laptopra, ha erős érzelmi kötelékek fűznek hozzá.

2022. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Shaddark ***** válasza:

És nem tudom mi az a bolt amit linkelték de 350 ezres laptopot úgy raknak ki hogy Grafikus rendszer: nincs adat, Képernyő felbontás: nincs adat ... Itt ne vegyél semmit szerintem.

350-ért már olyat is vásárolhatsz, ami játékhoz is jó.


Abban egyetértek a pároddal, hogy 350 ezres laptop "Meetingekre és home office-ra" erős túlzás. Olyan meg amiben nem lehet tudni mi van :O pláne nem túl optimális vétel.

2022. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!