Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be a számító...

Miért nem kapcsol be a számítógép?

Figyelt kérdés

Miért nem kapcsol be a gépem?

Igazábol csak filmet szoktam rajta nézni, zenéthalgatni semmi extra. Egyik este kikapcsoltam reggel meg se kép se hang. Mint ha nem is lenne áram alatt. Nyilván igy nehéz megmondani és egy szerelőhöz kéne elvinnem,de aki tud esetleg tippeket adni vagy gyakori okokat mondani hogy mi lehetna a probléma az sokat segítene. 5 éves gépről van szó amit rendszeresen szoktam tisztítani ugy ahogy kell is. Eddig még nem volt vele ilyen.


Lehetséges hogy a kábellel van a gond?



2022. márc. 14. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha magad tisztítod akkor tisztítsd ki újra,húzd szét a kábeleket szedd szét amennyire tudod majd rakd össze.
2022. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:
100%

Remélem a tisztítás nem csak annyiból áll, hogy leporolod a tetejét.


Ilyenkor az első miníg az hogy szétszeded alaposan portalanítod, kompresszorral, sűrített leveővel, a távolságra vigyázva, hogy le ne fagyassz valami alkatrészt vagy ESD kisülést.


Utána meg kell mozgatni minden csatlakozót, a memóriát ki-be szerelni. Ha utána indul, jöhet egy alaposabb kontakt tisztítás vegyi úton (ajánlott a kontakt tisztító spray).


Ha még mindig nem indul lehet tovább keresni a hibát, megnézni a tápot stb.

Mi a pontos konfiguráció egyébként? A táp márkáját, típusát se hagyd ki.

2022. márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
ejszaka egy gombvillam belecsapott
2022. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ugy szoktam kitakatítani hogy leszedem az oldalát kompresszoral kifujatom és utána szétszedem amennyire tudom és mindent átfujok vagy törlök. Kb 1 hónapja csináltam meg ezt. De megcsinálom mégegyszer, talán csak szétcsuszott benne valami vagy nem tudom.
2022. márc. 14. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!