Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » El tud használódni egy pendrive?

El tud használódni egy pendrive?

Figyelt kérdés

Ha el tud használódni egy pendrive akkor annak mi a jelei?

Vagy csak hírtelen nem lehet majd megnyitni?

Igaz az, hogy egy pendrive el tudja felejteni a rajta lévő adatokat?



2022. márc. 18. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Általában adatvesztéssel járó jelenséget tapasztaltam.
2022. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, el tud használódni, el tudja felejteni a rajta levő adatokat ( [link] ).

Állományokat nem tudsz megnyitni, írási/olvasási hibák lesznek a meghajtón, formatálas esetén kisebb kapacitás érhető el.


Mint itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

már írtam: érdemes több példányban tárolni.

2022. márc. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen el tud használódni egy pendrive is, mint minden használati tárgy.

Jellemzően adatvesztés lép fel ilyenkor, de az sem ritka, hogy "csak" adatsérülés történik (pl. a fájlnevek olvashatatlan karakterekkel jelennek meg), illetve a bizonytalan működés is az egyik jele lehet elhasználódásnak (egyszer beolvassa a gép pendrive-ot, egyszer nem).


Igen, a pendrive el tudja felejteni a rajta lévő adatokat. Én azt szoktam mondani, hogy a pendrive adathordozó, nem adattároló. Arra való, hogy egyik géptől a másikig átvidd rajta az adatokat, és nem arra, hogy hónapokig/évekig tároljuk rajta az adatokat. Persze, önmagában a tárolástól nem megy tönkre, de az emberek jellemzően nem csak tárolják rajta az adatokat, hanem írnak rá és olvasnak róla, amitől hosszútávon bizony megadja magát.

2022. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. márc. 19. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!