Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pendrive nem alkalmas a...

Pendrive nem alkalmas a családi fényképek tárolására?

Figyelt kérdés
Ha nem alkalmas a fényképeim és adataim hosszútávú tárolására akkor mi alkalmas rá?

2022. márc. 19. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
HDD
2022. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy egy haveromat idézzem: "a pendrive nem adattárolásra való".

A flash-alapú tárolókkal mind a mai napig némileg szkeptikus vagyok. Adathordozásra tökéletesek, de hogy fontos dolgot hosszú távon rábízzak?

Tuti módszer nincs, és ahány ember, annyi féle választ fog adni, hogy szerinte hogyan lehet biztonságosan tárolni valamit. Én itt a saját mentési és tárolást módszeremet fogom leírni.

Fontos megjegyeznem, hogy tökéletes adattároló nincs. Vannak persze jobbak és rosszabbak, de az "egy mentés nem mentés" elv mindig legyen szem előtt!

Szóval... nekem alap, hogy egy példány mindig ki legyen írva optikai tárolóra. Ehhez régebben DVD-t, újabban Blu-ray-t használok. Divat mostanság szidni, meg hogy elavult, meg minden... de a 20 éves tapasztalatom az, hogy ami jó minőségű médiára lett írva, és normális helyen van tárolva, azzal nem szokott probléma lenni. És emellett ha jó helyről szerzed be, fajlagosan elég olcsók. 2000 forint körül van egy 10-es korong blu-ray, és lemezenként 23 GB fér rá ("papíron" 25). Ami kicsit fontosabb, azt rögtön 2 példányban írom ki, nem fogom rá azt a 200 forintot sajnálni.

Továbbá van külső merevlemezem is (egész pontosan: egy sima, de márkás vinyó egy dokkolóval), amire szintén lementem a dolgaimat.

A lényegesebeket, jobbakat, fontosabbakat ha összegyűlik 4,5 GB, kiírom M-Disc-re. Ez fajlagosan rohadt drága (egy lemez több, mint egy ezres, de brutál tartós), illetőleg sok mindent hálózatra (divatosabb szóval: "felhőbe") is mentek.

És persze nem felejtem el néha ellenőrizni, hogy minden ép-e. Ezért kell több másolat, ha az egyik megsérül, akkor a másikból azt tudjam reprodukálni.


És persze a régi, jól bevált módszer: a jobb képeket papír alapon is kidolgoztatom a fényképészetben. Nagyon jó a digitális technika, de a legidőtállóbb még mindig a papír.

2022. márc. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. márc. 19. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!