Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A neten vásárolt digitális...

A neten vásárolt digitális windows licensz meddig érvényes?

Figyelt kérdés

[link]


ezt vettem meg, aktiváltam vele a windowst, tökéletesen működik..


sehol sem írják, hogy meddig érvényes. Azért vettem meg, mert már kiírta, hogy az licensze hamarosan lejár. aztán le is járt. kb!! 4 éve vettem a laptopot újként, feltelepített windowsal. megadtam az akkor kapott licenszkulcsot, hibátlanul ment kb 3-4-5-6 évig (tényleg nem tudom már mikor vettem) aztán lejárt a licensz. Ez meddig fog tartani?


2022. márc. 25. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg én nem tudok ilyenről, hogy a windows lejárna. Azboffice 365 meg hasonlókat évre veszed, de windowst nem hallottam.


A cégnél volt 130 gépem, még a 2006-ban vett xp-k meg a 2000ben vett NT is érvényes volt.


Egyedül a virtualizált gépekre, meg a szerverekre fizetünk havonta.

2022. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben soha, akkor találkozol ezzel az üzenettel ha a windows nem fogadja el a kulcsot, vagy úgy érzékeli hogy nincs aktiválva.

A kulcsot amit vettél akármikor kilőhetik, működhet évekig de holnap is szólhat hogy valami nem kerek. Ezért kaptad meg 1500 forintért 50 ezer helyett.

2022. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek általában tömeges licenszek, amiket forgalmazók vesznek meg, elvileg az eu-n belül nem tilos eladni, volt jópár éve egy per belőle németeknél. Akkor vettem w0-et, és utánanéztem, hogy lehet, hogy 15-20 euró az ebayen, és hogy mennyire törvénytelen.


Elvileg semennyire, a hátrány az, hogy maga a licensz az eladó neve alatt fut.

Meg szerintem az ilyet privátban szabad használni, de produktív környezetben jogot sért.

2022. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sose jár le. Ezek amolyan grey market kulcsok, többnyire cégek veszik olcsóbban nagy tételben. És többnyire OEM kulcsok ,vagyis ha komolyabb hardvert cserélsz pl. alaplap akkor a kulcs már nem lesz érvényes.

Ha mezei user vagy nem kell félned, a MS se fog hozzád kiszálni hogy csekkolja legális-e a kulcs vagy sem. Max érvényteleníti. De én 5 éve veszek ilyen 1500 Ft kulcsokat Vaterán, sose volt gondom.

2022. márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!