Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy telefonos VR szemüveg, és...

Egy telefonos VR szemüveg, és egy rendes VR szemüveg között mekkora a különbség?

Figyelt kérdés
Mármint a kép minőségében, a látószögben, a fényekben, meg úgy magában az élményben?

2022. ápr. 2. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Én próbáltam Cardboardot S6-al (amikor simán belerakod a telefont egy műanyag/karton "keretbe"), samsung VR-t S6-al, Oculus Riftet, Questet, Quest 2-t és HTC Vive-ot.


A teljesítmény eléggé érezhető volt a cardboard/samsung VR esetében. Amíg a Quest, Quest 2 teljesen önálló szintén ARM alapokon, mégis SOKKAL erősebb, stabilabb és szebb.


Vive, Rift és Quest 1-2 esetében a gépről streamelt megfelelő erőforrással és infrastruktúrával rendelkező esetben (5Ghz router + erős gép) azért szebb és jobb a minőség.


A Quest 2 felbontása 4k és 120Hz-s kép frissítése azért szebb, mint a többieké, mert azok elmaradnak felbontásban és frissítésben is.

Tehát még "rendes" és "rendes" között is látható különbség.


Nekem van 4 szemüvegem, egyszer majd kipróbálom (ebből 3 köthető össze géppel normális minőségben), hogy ugyanazon a vason futtatva, ugyanazt a játékot játszva mennyire más a minőség.


Ha csak az élményt nézzük, akkor sok esetben nem annyira számottevő a különbség, főleg olyanoknak akik először próbálják ki a technológiát.

2022. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát.. Énnekem feltűnt a különbség. Fényévekre van a rendes szemüveg a telefonosokétól. Egyrészt felbontást, másrészt érzékelés.


Nekem Oculus Quest 2-m van, ami igaz önállóan is tud működni, de alapvetően én géppel összekötve használom. Támogatja a Wifi6-ot is, így Wifi-n is lehetne vele játszani a kertben aksiról, mikor a gép VGA-ja izzad.


Bár nekem egy RTX3080-as laptopom van, így azért könnyebb helyet változtatni. :D

2022. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Shaddark ***** válasza:

Kb. mint egy Commodore 64 és egy i9 RTX3090ti között.

Vagy mint egy régi képcsöves monitor és egy 4K OLED között.

- Az Oculus Quest az 8K.-t tud. 2*4

Persze a harvere ezeknek sem egy atomerőmű, komolyabb címekhez össze kell kötni egy erősebb PC-vel.

2022. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8K-tól messze van azért. :) PS5-re jövő PSVR2 fog tudni szemenként 4K-t.
2022. ápr. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Display LCD 1832 x 1920 per eye @ 120 Hz


Azért butaságot ne mondjunk, hogy 2x4K :D

A 4K az 3840 x 2160 pixel. A quest 2 két szeme tud együtt 3664x3840-es felbontást.

2022. ápr. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shaddark ***** válasza:

És tényleg.


- Ami azért fura, mert brutálisan nagy a különbség 4K és 8K videók között. Vagy akár 5K és 8K is ég és föld ha Oculuson nézem.

Nem kellene hogy legyen különbség ezek szerint, de van.

Érti ezt valaki?

2022. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jártál már Makón? :D


Nyilván telefontól is függ, de azért nem szokott az nagyon sima ügy lenni egyiken se. Egy dedikált rendszer sokkal fürgébb, simább, és mindez ehető felbontás és látószög mellett. Az árkülönbséget sokszor nem hozzák élménytöbblettel, de azért tényleg jobb a mindenben nagyobb specifikáció, főleg ha célhardver. Ugye amit külön arra fejlesztenek, hogy ebben legyen jó, abban azért a valós pozícióérzékelés külső szenzorokkal, a szokásos problémákra sokkal okosabb megoldások, a tényleg szórakoztatóra tervezés és készítés azért keményen más liga.

2022. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!