Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem indul el a lenovo laptopom...

Nem indul el a lenovo laptopom ha megnyomom a bekapcsoló gombot mit tegyek? További információ megjegyzésekben

Figyelt kérdés
Szóval 2 napja a laptopomra rá raömlött egy pohár viz mindent megtettem hogy ne halyon meg és aznap bese kapcsoltam masnap megprobalkoztam vele és nem sikerült bekapcsolni egyszerűen nem reagált de azután magától kiadott egy ablakot hogy indítás vagy a BIOS ba belepni és hát ranyomtam hogy indítás aznap békésen laptopoztam de kise tudtam kapcsolni mert ara se reagált ezért úgy döntöttem hogy nem kapcsolom ki mert nem fogom tudni megint bekapcsolni de este kikapcaolt és így jutottam el ide nem tudom mi tévő legyek nem adja ki megint az ablakot és nem tudom bekapcsolni aki tud valamit kérem segítsen.

#nem indul #Lenovo #laptop #Indítás gomb #Ráőmlöt
2022. ápr. 9. 21:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
Szakszervíz. A beázott és tovább használt ketyerékre kis összegben sem érdemes fogadni.
2022. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
Hát sajnos meghalyt.
2022. ápr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
Valami más módon nem lehet bekapcsolni?
2022. ápr. 9. 22:27
 4/69 anonim ***** válasza:
Látom nem érted. Nem a gomb döglött meg, hanem a laptopban valami más is. Szét kell kapni és meg kell nézni mi a baja.
2022. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz de miért kapcsolt be tegngap? Vagy hogy tudnám megint előhozni azt az ablakot?
2022. ápr. 9. 22:35
 6/69 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem érted...
2022. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
100%

"miért kapcsolt be tegngap?"

Mert épp úgy oxidálódott a kapcsoló belső része hogy épp átvezetett. Aztán meg tovább rongyolódott és akkor meg már nem tudtad kikapcsolni...

A víz dolgozik a gépben, eszi a fém alkatrészeket, vezető elemeket. Erre te mét rátettél egy lapáttal azzal, hogy nem vetted ki az akksit és még be is kapcsoltad. Namost ha tanultál volna kicsit az általános iskolában akkor tudnád, hogy fémek + folyadék + elektromos áram az = naonfasza kémiai reakció. A víz elektrolitként funkcionál és felgyosítja a fém részek megsemmisülését.

Még a Mythbustersben is volt egy ilyen rész ahol a börtönrácsot tüntették el ilyen módon....

https://www.youtube.com/watch?v=Twn5vTMHkv4

2022. ápr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:
Figyelj nem én kapcsoltam be magától kapcsolt be. Tudom hogy nem jó a viz meg az elektromosság kombó. Az akumlátornak semmi baja.
2022. ápr. 9. 23:58
 9/69 A kérdező kommentje:
A kapcsoló márt azelőtt elromlott hogy bekapcsolt volna a laptop
2022. ápr. 10. 00:33
 10/69 anonim ***** válasza:

"magától kapcsolt be"

Mert zárlatot okozott a víz.


"Az akumlátornak semmi baja."

Abba nehezebben megy be a víz, mert jellemzően ultrahangos hegesztéssel vannak lezárva.

És egyébként pedig akkumulátor a neve.


De most trollkodsz, vagy tényleg ennyire süsü vagy?

Vagy még az lehet, hogy sokdiplomás bölcsősz vagy, az még magyarázhatja a viselkedésed.

2022. ápr. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!