Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik olyan oldal amivel...

Létezik olyan oldal amivel adatot tudok átmásolni?

Figyelt kérdés

Van olyan oldal/program (akár fizetős is) amivel egy adott A oldal adatait áttudom másolni egy B oldalra?

Nem adat lopás miatt szeretném szimplán csak megkönnyítené a munkámat hogy nem kell majdnem 7000 adatlapot újra kitölteni hanem azt úgy áttudom pár kattintással másolni. Próbáltam felgyorsítani hogy egérrel másolok minden adatmezőt külön de sajnos így is lassú tekintve hogy egy adatlap 10 adatmező. Nem tudom hogy egyáltalán létezik-e ilyen, próbáltam neten utána nézni de még csak a lehetséges megnevezését sem tudom így nehéz. Köszönöm ha bárki válaszol! :)



2022. máj. 19. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen program és milyen fájlformátumról lenne szó?
2022. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1: Nem programok között, hanem valamilyen "A" oldalról szeretne a kérdező átvinni "adatokat" valamilyen "B" oldalra (gyanítom ez utóbbinak valamilyen űrlapján keresztül?).


Kérdező: ha nem vagyok indiszkrét, milyen oldalakról van szó (ha egyáltalán publikusak)?

Az "A" oldalon milyen formátumban vannak az "adatok"?

A "B" oldalra hogyan vinnéd fel? Űrlapon keresztül?


Az "A" és "B" oldalakhoz csak weben tudsz hozzáférni? Az oldalak állományaihoz/adatbázisaihoz nem?

2022. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha Excel akkor cella-csoportokat kijelölve is megoldható.

Tudnunk kellene miről van szó.

2022. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Teljesen elmondani sokkal bonyolultabb lenne de úgy tudnám egyszerűen elmondani hogy mint például van az eredmények.com ott minden meccs részletesen le van írva a meccs adatlapján, és nekem egy hasonló adatlapról kellene az adatokat átvinni. Például: gól számok:5; szöglet:6 - és ezeket szeretném gyorsabban átvenni mint begépelni. Persze nem ezeket, meg nem ilyeneket de hasonló a dolog
2022. máj. 19. 14:33
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: (#2 vagyok) - oké, akkor jól sejtettem, weboldalakról van szó.

A gond az, hogy amennyi weboldal, annyiféle szerkezeti felépítés, annyi féle kezelési mód.


Ha lenne hozzáférésed az "A" és "B" oldalak mögött levő adatbázisokhoz - már ha vannak - akkor egyszerűen ki lehetne exportálni az "A" oldal adatait, majd be lehetne importálni a "B" oldalba az adatbáziskezelő rendszereiken keresztül.


Ha nincs adatbázis/hozzáférés hozzá, akkor is meg lehet oldani az automatizálást, de viszont vacakolni kell vele: az "A" oldalon fel kell tárni, hogy melyik oldalelemek tartalmazzák a kiexportálandó adatokat, a "B" oldalon meg hogy hova - űrlap esetén beviteli mező, statikus oldal esetén az oldal strukturális eleme, adatbázis esetén az adatbázishoz tartozó tábla oszlopa, esetleg CSV-fájl mezője - kell behelyezni azokat. Erre lehet írni "web scraping" - így hívják ezt a szakterületet - szkriptet.

2022. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a feladat megoldásához magát a kódot kellene tanulmányozni és így tudnád ismételten létrehozni ott is ahova másolni akarod.
2022. máj. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 CspCsj ***** válasza:

Böngésző kiegészítőket próbálnék, amiknél jobbegérgomb > Mezők másolása, majd másik lapon jobbegérgomb > Mezők beillesztése (vagy hasonló) módszerrel lehet beviteli mezőket kezelni.

Például:

[link]

[link]

[link]

stb.

2022. máj. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!