Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Véletlenül bekapcsolva maradt...

Véletlenül bekapcsolva maradt a laptopom egész nap, és beleégett egy rácsos minta a képernyőbe. Ez már így marad, vagy el lehet valahogy tűntetni?

Figyelt kérdés
Korábban is volt egy hasonló, nem tudom, honnan származó csík, ami később eltűnt. Ezért gondoltam, hogy hátha van remény.
2022. máj. 26. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mitől égett bele?

Milyen a képernyője?

LCD-nél ez eléggé nehezen elképzelhető.

2022. máj. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szirty ***** válasza:
100%

"LCD-nél ez eléggé nehezen elképzelhető."


Pedig az LCD is be tud "égni".

Cégnél számos LCD monitor van beépítve amiken 0-24 órában 99%-ban ugyanaz a kép látható. Képernyő kímélő nincs, mert a kijelzőn látható adatoknak gyorsan leolvashatónak kell lenni.


Néhány ezek közül masszívan beégett. Más képernyőtartolomnál még a szöveget is el lehet olvasni ami a beégett képernyőn látszott.


Mondjuk ez a beégés sok hónapos üzem után kezdett szembetűnő lenni nem egy nap alatt...

2022. máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a probléma megoldódott. Most, egy nappal később, már nem látszik. Már nem számít, hogy LCD-e, az meg, hogy mennyi idő alatt "égett bele", nem is volt kérdés.
2022. máj. 27. 21:42
 4/11 Szirty ***** válasza:

"Már nem számít, hogy LCD-e,"


Miért nem számít? A különböző módon működő kijelzők tulajdonságai merőben eltérőek lehetnek!


"...az meg, hogy mennyi idő alatt "égett bele", nem is volt kérdés."


Hát kérdés az bizony nem volt, de a választ igencsak nagy mértékben befolyásolja ez az idő, mert alapvető tényező a jelenség kapcsán.

2022. máj. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Már nem számít, hogy LCD-e," - Azért nem számít, mert az első két válaszoló azon "vitatkozott", hogy LCD-nél ez lehetséges-e, vagy nem. Gondolom, te lehetsz az egyikük. Mivel megszűnt a probléma, ezzel választ is kaptam az eredeti kérdésre, hogy ez már így marad-e. Teljesen mindegy, hogy milyen képernyőnél nem marad így, mivel nem maradt így.


"...az meg, hogy mennyi idő alatt "égett bele", nem is volt kérdés." - Lehet, hogy nem volt mindenki számára egyértelmű, a kérdésben leírt "egész napra" kifejezés egy reggeltől estig időszakot jelent.


Ennél világosabban nem tudok fogalmazni.

2022. máj. 28. 17:46
 6/11 Szirty ***** válasza:
58%

Most az a problémád hogy több információt kaptál az LCD beégésről annál mint amire számítottál?

Vagy miért írogatsz még?

2022. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kérdésre válaszoltam. Nem volt semmilyen problémám, de a kötözködéstől kezd lenni.
2022. máj. 30. 20:09
 8/11 Szirty ***** válasza:
58%

Tehát ha mindenféle bántó szándék nélkül, személyeskedéstől mentes választ kapsz ami szorosan kapcsolódik a kérdés témájához de a válasz nem pontosan az amit vártál, azt támadó kötözködésnek tekinted?

Facepalm! :)

2022. máj. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A kötözködést tekintem kötözködésnek. A személyeskedést pedig személyeskedésnek. Mindkettő a 6-os válaszban van. Semmi olyat nem írtam, ami az általad feltételezettekre utalhatna.

Mostantól viszont magaddal vitatkozol, én nem fogom látni. Nyugodtan lehet a tiéd az utolsó szó.

2022. máj. 31. 20:39
 10/11 Szirty ***** válasza:

"A személyeskedést pedig személyeskedésnek."


Személyeskedés: (a lexikon szerint):

"A személyeskedés egy érvelési hiba, melynek során valaki a vitapartner személyét kritizálja, sértegeti, személyes érdekeire, előítéletére hivatkozik, ahelyett, hogy a vita tárgyával kapcsolatban érvelne.

Forrás: lexiq.hu"


"Mindkettő a 6-os válaszban van."


A 6-os válaszban melyik feltétel teljesült?

2022. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!