Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet számítógépen a...

Hogyan lehet számítógépen a képernyő méreténél nagyobb tartalomról képernyőképet csinálni? Probléma lent!

Figyelt kérdés
Szeretnék több településről térképet kinyomtatni nyaraláshoz (nem Google Maps, hanem másik netes térkép-oldal). A probléma az, hogy ha úgy állítom be a nagyítást, hogy az egész település beleférjen a képbe, nem látszódnak az utcanevek, mert azon a nagyítási szinten nem jeleníti meg őket. Hogy lehetne megoldani, hogy ne "kézzel" kelljen összevagdosni több képből? A böngészős ablakkicsinyítés (ctrl–) nem megoldás.

2022. máj. 28. 22:37
 1/6 anonim válasza:
100%

Sehogy.

GPS egyszerubb, barmelyik okostelefonon tudod hasznalni, van Offline is, csak toltsd le meg otthon.

2022. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ha az ablak kicsinyítés nem megoldás, akkor tényleg nincs hogy.


Nagyobb monitor (esetleg tv) ami talán működne, de hogy csinálj olyanról képernyő képet, ami nincs rajta a képen... Mintha úgy akarnál fényképezővel képet csinálni, hogy az is legyen már benne, ami nincs benne a látószögben.

2022. máj. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, sajnálom :/

A GPS-nek nem vagyok híve, szóval azért sem megoldás számomra. Azért is gondoltam rá, hogy megoldható esetleg, mivel láttam már olyat, aki messengeren úgy csinált képernyőképet, hogy közben görgetett, tehát nem volt minden egyszerre a képernyőben...

2022. máj. 28. 23:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan képernyőkép készítő bővítmények amik lementik az egész oldalt, de azok csak a lefelé lévő adatokat tudják menteni, oldalra nem.


Ha van okosteefonod, akkor használj térkép appot. Van több is ami letölthető térképekkel rendelkezik, nem kell hozzá mobilinternet.


Ha mindenképpen papíralapú térkép kell, akkor próbáld ki a Garmin Basecamp programot (ingyenes), tölts le hozzá OSM és turistautak.hu térképet és ebből a programból nyomtass.


Egyébiránt nem véletlenül nem egyszerű megcsinálni azt amit szeretnél: nincs rá igény. Mert akinek van telefonja az azon nézi a térképet, akinek meg nincs, annak esze ágában nincs szívni azzal, hogy kockánként letöltögeti a térképet és aztán összerakosgatja, mert az adott városban az első útja az ibusz irodába vezet ahogy akár még ingyen is lehet térképet kapni, de 1-2 ezer forintnál nem többért lehet vásárolni.

Totál felesleges az utcaneves térkép. Elég ha a nagyobb utcák neve megvan, onnantól meg kiszámolod hányadik kereszteződésnél kell elkanyarodni. És ha már úgyis szerkesztgeted a térképet, akkor akár rá is írhatod az utca neveket.

Ha nagyon eltévedős vagy, nem tudsz tájékozódni, akkor megintcsak felesleges a térkép, mert azzal is el fogsz téveni. Ha meg tudsz tájékozódni, akkor meg minek méter pontos térkép? :D


Volt egy ismerősöm akinek ingyen kellett minden és még annál is olcsóbban. Hozzám jött az irodába térképet nyomtattatni. Kinyomtattam 60-70 A3-as oldalt neki színesben, aztán kiderült, hogy elő sem vették a táskából... Kevésen múlt, hogy nem vertem szájba. :D

2022. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Darabonként összevágod.
2022. jún. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van valami program, ami esetleg normálisan összeilleszti a képeket, ha van átfedés a részek között?
2022. jún. 23. 20:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!