Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy AMD Athlon X2 240...

Van egy AMD Athlon X2 240 (2x2.8 ghz) -es procim. Még nem de a későbbiekben majd szeretném felhúzni. Úgy hallottam hogy a gyári hűtőjével nem ajánlatos. Milyen hűtőt vegyek hozzá, hogy feltudjam húzni (biztonságosan). És hány ghz ig húzhatom?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
3ghzig szerintem gyárival is fel lehet húzni, ám ha még nem csináltál ilyet kérj meg valakit aki már igen:)
2010. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

2x3 ghz?:D de csináltam már ilyet a régi gépembe 2.4ghz-et húztam 2.6 ghz-re. ÉS ha veszek hozzá vmi rendes hűtőt?

2x 3.5 ghz-ig ??:D esetleg...

2010. szept. 18. 19:33
 3/10 anonim ***** válasza:
ahoz mélyen a zsebedbe kell nyúlni:)
2010. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De még akkor se biztos.
2010. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg a leggyorsabb processzort, amit ugyan ezzel a hűtővel adnak, és addig. Az talán 3,1, vagy 3,2GHz-es. Addig mindenképp el tudsz menni.


Mennyit szánsz a hűtőre?

Én ezek közül válogatnék:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezek hűvösen tudják tartani. a Hyper TX3-nál erősebb nem fog kelleni.


A túlhajtás lutri. Általában léghűtéssel 3,5-4GHz között van a végük.

2010. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
[link] nekem iylen van es hidd el sokkal jobb mint a Hyper tx 3. 2.8 as proci meg nem fog 4ghz-et menni. Léghűtéssel biztos nem.
2010. szept. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha kihozol abból a prociból fesz emelés nélkül az már nagyon jó lenne 3.2-őt 3.3-at az már nagyon jó lenne:). Kis kakaóval mehet 3.5 de akkor a hűtés drágább lenne mint amennyit a procid ér.
2010. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és ha felhúzom nemfog károsodni a proci?
2010. szept. 18. 21:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Amig a feszültséget nem emeled, addig nem. +1 a Mugen2-nek.
2010. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem vagytok normálisak. Minek kéne egy ilyenre mugen2? :D


Kérdező:

Az gyártó oldalán nézd meg, hogy mekkora a max feszültség, amin még biztos nem károsodik a proci. Ha csak addig növeled, akkor nem lesz gáz.

Tuningnál egyszerre csak kicsit növeld az órajelet, használj utána stabilitás tesztelő programokat és figyeld a hőmérsékletet is. Ha nem stabil(jelzi a tesztprogram, vagy lefagy, vagy újraindul a gép, vagy kékhalál), akkor kell feszt emelni, de mindig csak minimálisan. 100% terhelésnél ne menjen 70 fok fölé. Hűtőnek meg a coolermaster hyper tx3 bőven elég lesz.

2010. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!