Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért igényelhez ekkora...

Miért igényelhez ekkora processzorhasználatot a Chrome?

Figyelt kérdés

Youtube például nagyon lassú még 480px-es videóval is. Feladatkezelőben megnéztem, van hogy 75-95%-ot is ír a processzor a Chrome.exe-re.

Esetleg valaki találkozott már ilyennel, miért igényel ekkora processzorhasználatot?



2022. jún. 6. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert a Chrome ilyen.
2022. jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Szia kérdező, a chrome alapból, mint videó lejátszás, ez nagyon függ a processzortól is, de jó hírem van, talán néhány beállítással megtudjuk oldani a problémát, viszont kezdjük a legelején, shift+esc a chrome-ba levő feladatkezelő, indítsd el a videót, és ott nézd meg mi okozza a magas cpu használatot, majd írd le ide, ezen kívül. Milyen bővítményeid vannak? Mik a számítógéped adatai?
2022. jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyenge a videokártya/grafikus chip a gépedben akkor a processort kénytelen használni a program.bár ez nagyon régi gépeknél lehet gond.milyen

procid és kártyád van?

2022. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát régi gép, mostanában újra elő kaptam, de régebben nem volt ilyen lassú.
2022. jún. 6. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
És szerinted régebben ugyanazzal a kóddal futott a youtube lejátszója? Ugyanabból a kódból fordították a böngészőt?
2022. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire régi gép? Milyen hardver van benne?
2022. jún. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Egészen egyszerűen azért, mert valószínűleg kegyetlenül eljárt az idő a géped fölött és ahogy írták: a 10 évvel ezelőtti Windows nem ugyanaz mint ma, a 10 évvel ezelőtti Chrome (vagy bármilyen más böngésző) sem ugyanaz mint ma és a régi Youtube sem az, mint ma. Biztos lehetne valamit reszelni rajta ilyen-olyan beállításokkal, de az a gép amit ennyire kegyetlenül leterhel egy youtube videócska, az már nem való napi használatra.

Csak az összehasonlítás miatt: nekem egy 2 éves középkategóriás laptopom van, kb. 30 tab van Chromeban megnyitva, ha elindítok egy full HD videót, akkor a procit 1-1,5%-ban terheli, a videókártyát meg 3-5%-ban.

2022. jún. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

VGA driver rendben van? (Hardveres gyorsítás van?) Szoftveres gyorsítás esetén képes kegyetlenül pörgetni még az "erősebb" procikat is.


Egyébként az előttem szólók mindent leírtak. :)

2022. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!