Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopot akarok venni és...

Med17kas kérdése:

Laptopot akarok venni és kettőt néztem ki de nem tudom eldönteni melyik a jobb. Én a nagyon méretet preferálom de annak a kép minősége rosszabb. Szerintetek melyik jobb a 15.6 col Full HD vagy a 17.4 HD+?

Figyelt kérdés

HD+: [link]


Full HD

: [link]



2022. jún. 6. 20:58
A kérdező szavazást indított:
Full HD 15.9col
HD+ 17.4col
4 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
A képminőség szerintem fontosabb, én a full hd-sat választanám. A méret különbség pedig annyira nem jelentős. Emellett az ára is kedvezőbb
2022. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Japán Gulyás ***** válasza:
55%
Tök mindegy, a legtöbb ember úgyis rádugja egy monitorra és azt használja, szinte minden fél millió alatti laptop kijelzője ocsmány és nézhetetlen, a felbontás szinte sokadlagos. Arra viszont készülj fel, hogy ezekkel az ócska Pentium meg Celeron gépekkel még a netezés is kínszenvedés lesz.
2022. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi a keret, inkább maradj egy használt példánynál.
2022. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy használt Thinkpadot és fütyülj a Windows11-re és minden Celeronra és Pentiumra. Én még idejében beszereztem olcsón (tavaly augusztusban), de most is jók. Ezek külföldről leselejtezett üzleti gépek.

[link]

[link]

2022. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyiket sem ajánlanám megvételre, semmilyen esetben sem.

Ehhez az árhoz tegyél még hozzá legalább 50 ezret, ha használható laptopot szeretnél.

2022. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy 100 ezret, ha van, de az ország 80%-ának nincsen, ezért megveszik a Celeron és a Pentium procis vacakokat, amik aztán 4-5 hónap után el is romlanak. Egyik haverom megvette, aztán használta, áradozott a nagy kijelzőről, jaj de nagyszerű. Aztán paccs, fekete szin, nagy nehezen a Bios: a merevlemeznek annyi! Ennyit érnek ezek a műanyag gagyi gépek. Annál már az újonnan 4-500 ezres használt gépek 116 ezerért is sokkal jobbak és tartósak.
2022. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt most nem a tartósság szerintem az alapvető probléma, erről nem is tudok nyilatkozni. Egyszerűen ezek a laptopok minden téren kevesek az általános célú használatra is.

Komolyan mondom, ha nem kell semmi másra, mint netezgetni meg filmezni és tényleg ennyire kötött a keret, akkor inkább venni kell egy tabletet billentyűzettel együtt és csáó. Ez a 130-140 ezres kategória laptopoknál abszolút hulladék, viszont tableteknél már a felső-közép kategóriában turkálhatsz. Sőt, 130-ért már aktuális szériából iPad-et is kapsz.

De ezek nyilván azért kevésbé sokoldalú eszközök mint egy laptop, szóval ha anyagi helyzeted engedi, akkor szánj még rá. Most gondolj bele, mi jobb: 130-ért venni egy olyan laptopot, ami az első perctől kezdve egy kalap sz..r lesz, vagy 180 körül egy olyat, ami a következő 3-4 évet gond nélkül kiszolgálja. Az 50 ezer forintnyi különbség 4 évre számítva évi 12500 forint spórolás. Az alig több mint havi egy ezres.

2022. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!