Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lett elutasítva a...

Miért lett elutasítva a YouTube Partner Programhoz való jelentkezésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt írták indokul, hogy "újra felhasznált tartalom" vagyis elvileg más ember tartalmát használtam fel az én videómban. Ez egyáltalán nem igaz szerintem. Én állítom össze videóimat semmilyen más embertől elvett tartalom nélkül.


Kérem valaki, aki jobban ért ehhez nézzen már körül a csatornámon és magyarázza már el nekem, hogy mi lehet a baj. Előre is köszönöm!


YouTube csatornám: https://www.youtube.com/c/Kih%C3%ADvlak



2022. jún. 7. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A "folytasd a dalszöveget" videókban te énekelted/rapelted fel a számokat vagy azok ki vannak vágva a zeneszámokból? (Én ezt nem tudom megállapítani, mert ilyen szennyet nem hallgatok.) Ha igen, hogy érted azt, hogy nem használtad fel más tartalmát? A "találd ki a zenét" videóban eléggé úgy néz ki, hogy te más videóklipjeit használtad fel. Mindenesetre megkérdezem: azokat a klipfelvételeket te készítetted, forgattad és szerepelsz bennük? Ha nem, akkor hogy érted azt, hogy te semmilyen más ember tartalmát nem vetted el?
2022. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

"Ez egyáltalán nem igaz szerintem. "


Szerinted.

2022. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
77%
A Youtube nem Magyarország, hogy a tolvajok mindent megússzanak.
2022. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egyáltalán nem igaz szerintem."

Szerintem meg nem teljesen érted, hogy mit jelent az újrafelhasznált tartalom, illetve hogy hogyan is működik a szerzői jog.


"Én állítom össze videóimat semmilyen más embertől elvett tartalom nélkül."

Aha.

Szóval te vagy Baukó Attila? Gyanítom, nem. Innentől megbukott az az állításod, hogy "semmilyen más embertől elvett tartalom nélkül".

Tudom, hogy az ilyesmi videók eléggé felkapottak, és nem is ritkák, de attól még eléggé véleményesek szerzői jogi szempontból. Még ha a szabad felhasználás / fair use szabályait nem is sértik, és tényleg van hozzáadott tartalom is, mások munkáját használod fel benne, ami nem megengedett, ha pénzt akarsz keresni vele.

2022. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Még ha azt is hiszi a kérdező, hogy amit ő vágott össze és renderelt ki, az már az övé (mert ő csinálta és ő dolgozott vele), akkor sem stimmel, hogy közben nyilvánvalóan más tartalma van benne (feltehetően engedély nélkül, és nem fér bele a méltányos felhasználásba a tartalom).

Van ott egy hivatkozás TikTok profilra, és talán abból ered a félreértés, hogy Kínában mindent ellopnak, és le is szarják ha ugyanazt csinálod, nincs büntetés érte. Te pedig elhiszed, hogy ha rátátogsz más videójára, az már a te produktumod. Ez Youtube-on viszont nem életképes dolog.

2022. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

#5: Ez nem csak Kínára, meg a Tiktokra igaz. Bár kétségtelen, a Tiktok 80%-a abból áll, hogy más zenéjére tátognak, meg bohóckodnak benne.

De (sajnos) világszerte elterjedtek azok a förmedvények, amiket csak "rant videóknak" szoktak emlegetni, aminek az a lényege, hogy nullához konvergáló kreativitás és saját ötlet mellett kimerítik a szerzői jogsértés fogalmát, emellett pedig nem riadnak el - az egyébként büntetendő - rágalmazástól és becsületsértéstől sem. De ők "videósnak", meg "tartalomgyártónak" nevezik magukat. Közben meg egyszerű jogsértők.


Van persze olyan eset, amikor engedélyezett más alkotásának a használata saját produktumunkban. Ez akkor áll fenn, ha az az alkotás a saját videónk elkészítésének az eszköze. Pl. videójátékokból készített gameplay videók. Ott a játék - másvalaki alkotása - csak mint "eszköz" vesz részt abban, hogy a gameplayt, mint saját szellemi terméket előállítsuk. Bár ebből is volt kezdetben jogi hercehurca, de végül ez kerekedett ki belőle. Amit a kérdező csinál, arra nem lehet ráfogni, hogy másnak a zenéje csak eszköz. Az masszívan a tartalom része.

2022. jún. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
A "rant" tipikusan méltányos felhasználásba esik (kritika), ezért nincs jogsértés.
2022. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm Szépen a válaszokat! Mostmár minden tiszta!
2022. jún. 7. 17:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezekben a vieókban csak szerzői jogsértés határát súroló dolgokat látok. Nagyon helyen utasította el a youtube. Ebben saját tartalom gyakorlatilag 0. A saját tartalom azt jelenti, hogy te vagy az eredeti videó szerzője (jogszerinti szerzője, bár a videók esetén ez necces mert kizárt, hogy egy emberé legyen azok ún. többszerzős művek mindig), és esetleg azt újra vágod, de itt rengeteg videó részlet, máshonnan letöltött kép, logó, indexkép stb. abszolut jogellenes felhasználásának iskola példája látszik. Hogy nem kaptál még ezért szerezői jogi letiltást azon azért erősen csodálkozom. Kb. az egész "csatorna" iskolapéldája a szerzői jogsértéseknek. Szinte mindegyik videó (bár erős ezt vidóenak nevezni) tartalmaz jogsértő felhasználást. Én a helyedben most azonnal törölném az egészet úgy ahogy van, mielőtt valaki más fog feljelenteni, beperelni tiltott felhasználásáért. És miután a youteube premium az arról szól, hogy te ezzel pénzt akarsz keresni innen kezdve mélányolható körülmény sincs, meg nem áll meg a "magán felhasználás" sem. Ajánlom elolvasni a szerzői jogi tv.-t és magyarázatait hátha képes vagy agyilag felfogni ha nem akkor keress meg oyat aki ezt elmagyarázza.

Kiindulásnak itt van rengeteg jól használható anyag: [link]

2022. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

#7: Csak a rágalmazás és a becsületsértés.

Bár azért elég visszás, hogy más videóját kb. végigmutatja, és akkor "fair use". Na mindegy.

2022. jún. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!