Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tpm-et engedélyezni hogy kell?

Tpm-et engedélyezni hogy kell?

Figyelt kérdés

Ez alapján csináltam: 82. opció működött csak)

[link]

Aztán ki is jött az amit modtt, hogy:

"A kompatibilis TPM nem található"

Azt írja, ezt így lehet orvosolni:

"A TPM engedélyezése

Ha engedélyeznie kell a TPM-et, ezek a beállítások az UEFI ÉS (PC belső vezérlőprogramja) segítségével kezelhetők, és az eszköztől függően változnak. Ezeket a beállításokat az Újraindítás Gépház > frissítés & biztonsági >helyreállítási > választva használhatja.


A következő képernyőn válassza az >Speciális beállítások hibaelhárítása lehetőséget,> UEFI belső vezérlőprogram Gépház> újraindítás lehetőséget a módosítások érvénybe lépéséhez. Ezek a beállítások az UEFI JELENÉRTÉK speciális,biztonsági vagy megbízható számításokat tartalmazó almenüiben vannak. A TPM engedélyezésére vonatkozó beállítás lehet Biztonsági eszköz,Biztonsági eszköz támogatása,TPM State,AMD fTPM kapcsoló,AMD PSP fTPM,Intel PTTvagy Intel Platform Trust Technology."

de ebből a half angolból kukkot sem értek. Persze eljutottam a helyreállítás fülre, de itt csak gép alaphelyzetbe állítása és speciális rendszerindítás (újraindítás most) van.

Na most akkor hogy kell?



2022. jún. 15. 00:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*2. opció; nem tudom az a 8-as hogy került oda :D
2022. jún. 15. 00:44
 2/15 anonim ***** válasza:
15%

Szia kérdező, semmi gond :D Na szóval:


[link]


Nálam ezt hozza be az, ami ott a lépés. Viszont, a BIOS/UEFI-ben is beállítottad a TPM-et? Ha megadod, az alaplapod teljes nevét, tudok küldeni útmutatót.


És azt is tudnom kell, hogy milyen a processzorod, pontosan. Mert lehet nem támogatja a TPM-et (Azért írja, hogy kompatibilis TPM nem található) Reméljük nem így van.

2022. jún. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Milyen alaplap?

Milyen proci?

Tpm-et nem a windowsban hanem a biosban kell engedélyezni. Minden gyártónál máshogy.

2022. jún. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2022. jún. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Asrock b450 pro4 alaplap és ryzen 7 2700 x processzorom van
2022. jún. 15. 12:17
 6/15 anonim ***** válasza:
Veszel új procit.. :)
2022. jún. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miért vennék, ez miért nem jó? :)
2022. jún. 15. 14:46
 8/15 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van ez a proci is kérdező, viszont, had kérdezzem meg, mire kell a TPM?


Egyébként:


[link]

2022. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"rendben van ez a proci is"

Eszerint mégse.

A legfrissebb bios van fenn?

2022. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én azt nem tudom, hogy milyen bios van fent, nem értek hozzá.

Olvastam a neten egy cikket hogy windows 11 csak tpm 2.0-val működik és meg akarom nézni hogy nekem milyen tpm-em van de nem találom sehol.

2022. jún. 15. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!