Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Grafikus pc-nek vagy laptopnak...

Grafikus pc-nek vagy laptopnak mit ajánlanátok 120 ezerig?

Figyelt kérdés
Milyen konfig, vagy laptop? Photoshop, lightroom, sima fotózáshoz, képszerkesztéshez...

2022. jún. 23. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ezt remélem nagyon viccnek szántad. Nem tudom, hogy mennyire komoly szinten gondoltál ezekkel foglalkozni és melyik verzióval. Esetleg egy régebbi vagy egy újabb, de 120 ezerből örülj, ha olyat össze tudsz hozni amin elfut a Google Chrome. Egy grafikus notebook vagy PC ami kimondottan erre a munkára van, olyan 500.000 Ft és felfele, de inkább felfele..


De egyébként sem lehet így semmit ajánlani, még használtan sem, mert nem tudjuk melyik verziót akard használni és mennyire komoly szinten akarsz vele foglalkozni.

2022. jún. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ismerősömnek kell, 12 éves gépet használ, amin úgy-ahogy elfut a Photoshop meg a Lightroom is. Amit te írsz, hogy 500-on alul nincs meg az egy 3D látványtervezőnek kell max. Mondom, fotók szerkesztéséhez kell, hobbi szinten, nem 15 órás renderekhez.
2022. jún. 23. 01:25
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Az Adobe honlapja szerint a Lightroom és a Photoshop kb 120000 Ft-ba kerül évente. Tán nem kéne minden pénzt elszórni szoftverre, és akkor maradna hardverre is.
2022. jún. 23. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Painthoz jó a 120 ezres gép
2022. jún. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Ps elősorban ram-ot, tárhelyet és egy erősebb cpu-t kiván, jó egyszálas teljesítménnyel. Ebből mondjuk csak a ram és ssd 70-80 lenne... Szóval a 120 irreálisan kevés új gépre, nézegess hardverapron valami használtat.
2022. jún. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ránéztem a hardverapróra. Hát az Intel-nél 120 körül 2., 3. generációs i5-ös gépeket árulnak ennyiért. Ez felejtős. AMD-nél egy kicsit jobb a helyzet, mert 130 körül már Ryzen 5-ös gépeket lehet kapni 16 giga rammal, ssd-vel, videokártyával.

[link]

[link]

[link]

Az elsőnél mondjuk a tápot azonnal cserélném.

Természetesen tudom, hogy ezek se atomerőművek már, de olyanokat kerestem, amiben van valamilyen videokártya és 16 giga ram, mert a Photoshop-hoz ez a minimum. És ezekbe az alaplapokba idővel jobb procit és több ramot is lehet majd tenni esetleg.

2022. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, főleg 6-os!
2022. jún. 23. 17:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves, kérdező!


Ne feledd: maga a program elfut egy 110 ezres gépen is, ám a program használata, pl Ps layerek stb szerkesztés alatt gyarapodnak.

Tisztességes szerkesztés nem áll meg pár db layernél.


Barátnőm lányának is hiába magyaráztuk. Végül elkértem tesóm laposát, felraktam rá a ps-t aztán áthívtam.

Kipróbálta egy 135 ezres laposon (tesómé), 350 ezres laposon (enyém), aztán az asztali gépemen, amire inkább nem mondok árat. Egy munkámat nyitottuk meg, majd arra egy új réteget, hogy kipróbálja.


Teljesen más, érezhető is a különbség.


Idővel, ha belejön és tanulja is a programot, nos, képen fogja csapni a tény, amit a kommentelők többsége írt más-más formában.


Részben tapasztalat is. Érdemes beruházni, ezesetben maga a gép alap eszköz a szerkesztéshez. Mint rajzolónak a lap és ceruza.


Névtelen, arctalanok vagyunk, nem kell a "barátomnak kell" ürügy.

Ha tényleg neki kellene, nem te írnál.

Vagy, ha mást kér meg az ember segítsen gép választásban, akkor olyantól kér segítséget, aki ért is hozzá, mint pl én is kikérem 2 pc szerelő barátom véleményét a saját véleményem, meglátásom mellett is.


"sima fotózás", nos, egy rendes fotózásra vett gép se 2 ft. Ha felszerelkezik pl softbox, állvány stb, akkor még szebb összegek kerekednek. A fájlok se 2 Mb...


Fotózáshoz is kell a jó gép, mivel alapon "jó" képek készülnek... Nem egy telefonos kép...


Üdv! Egy szakmabeli.

2022. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gafikus felszerelés sose olcsó. Azért is, mert "grafikus" szakmabeli eszközről van szó.
2022. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!