Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom egy többszáz...

Hogy tudom egy többszáz oldalas szövegben egységesíteni a térközöket?

Figyelt kérdés
Egy eredeti szöveget kell szerkesztenem, de ha kijelölöm az egészet és a sorközt egységesítem, azokon a helyeken, ahol nagyobb a kihagyás (ujjnyi, nem pedig a megszakítás nélküli folyószöveg), ott hol kisebb térköz van, hol nagyobb...

2022. júl. 14. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért lehet, mert ott nem sorközzel tagolták a szöveget, hanem enterekkel, amire nem lesz hatással az új beállítás (pontosabban az enterrel létrehozott új sorra is érvényes lesz, és akkor még nagyobb közt hoz létre).

Keresés és csere funkcióval lehet próbálkozni, hogy ha egymás után egynél több enter van, azt cserélje le csak 1 darabra.


CTRL+H után a Csere fülön:

keresett szöveg: ^p^p

csere erre: ^p


Ha egymás után 2 enter van (^p^p), akkor cserélje le 1 enterre (^p). Ha ezt lefuttatod, le fogja cserélni, de ha kettőnél is több van, akkor nem tudta mindet kicserélni. Ezért újra és újra le kell futtatni ezt a cserét mindaddig amíg az újrakeresések után nem marad lecserélt találat (számolja, hogy hányat cserélt ki).

2022. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Arra is gyanakodunk, hogy (netes) szövegből kiollózott részek vannak benne, amik össze-vissza közöket eredményeztek. Az enterek nem annyira használtak ezeknél. De így megpróbálom, köszönöm szépen!!!
2022. júl. 14. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!