Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy harmatgyenge, régi Intel...

Egy harmatgyenge, régi Intel Atom netbookot MIDI sequencer szerepben szeretnék újraéleszteni. Van erre valami jó Linux és szuperkönnyű DAW?

Figyelt kérdés

A lényeg az alacsony (5-10, nagyon max 15 ms) USB midi latency. Két-három USB-s szinti között küldözgetné a jeleket. Annyit kell tudnia, hogy a bejövő MIDI-t rögzítse és/vagy minimális effektelés (arpeggiator, akkord generálás) továbbküldje másik szintire. Audió jelet nem kell kezelnie egyáltalán.


Nagyon rég linuxoztam már, de tudom hogy kb mindenre van specializált disztró, így remélem erre is. Minden sallang nélkül, a lehető legalacsonyabb hardverigénnyel, usb latencyre optimalizálva.



2022. júl. 17. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
2022. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Kipróbáltam az AV Linuxot live boot-ról. Az ALSA és JACK akármik nem működnek, ami nem is érdekelne mert nem akarok hangot, de a midi is ezeken keresztül megy valahogy. Az Ardour így nem is tudta felismerni az inputokat. A Reaper valami Dummy Audio beállítással igen, de nem voltam elragadtatva tőle. Az oda-vissza latency 3-15 ms között ingadozik, és a program túl masszív. Látom ahogy a csík néha beszaggat.


Ez az intel Atom még így is 20x erősebb mint egy 90-es évek beli csúcs audio workstation, és mégis szaggat. Ez csakis az oprendszer vagy a DAW hibája lehet. Nincs semmi jobb? Egy tényleg az alapokra fókuszáló midi rendszer?

2022. júl. 17. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ez az intel Atom még így is 20x erősebb mint egy 90-es évek beli csúcs audio workstation"


Dehogy erősebb, az Atom RISC architektúra, asztali PC-nek pedig leginkább CISC-et használunk, és ez régebben mindinkább így volt.

Egyébként a 90-es évek jellemzői DAW-jai a trackerek voltak, azok is csupán néhány sávval. Egy mai Reaperrel vagy Ardourral esélyed sincs.

2022. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez olyan mintha azt mondanád, hogy dehogy gyorsabb egy Kia Ceed kombi Szisz Ferenc Renault AK-jánál, hisz utóbbi egy versenyautó volt 13 literes motorral... Egyébként meg nem találgatás kérdése, itt az én netbookomom procija:

[link]

És itt egy Pentium III csúcsmodell, nem a '90-es évekből, hanem 2002-ből:

[link]


Félreértés ne essék, nem akarok Reapert meg Ardourt használni, ezek számomra felesleges képességekkel szarásig pakolt DAW-ok, ahogy egy alap Windows is. Ezért keresek egy minimálisra csupaszított Linuxot (a fentiek egyike se az) és midi patchbayt/sequencert. Lehet, hogy nem létezik ilyen, akkor így jártam.

Az USB frame rate 1000 Hz, tehát a jelnek 2 vagy 3 millisecundum alatt meg kéne tudnia járnia a szinti -> PC -> szinti utat. Amit én tapasztaltam, hogy a jelek kb 10%-a megy körbe 3 ms alatt, és 90%-a egyenletesen szór 4-15 között, tehát 10 ms jitter rakódik rájuk a jóég tudja honnan, ami vagy az oprendszer, vagy a DAW hibája, de aligha a processzoré, mivel pár százalékos terhelésen fut.

2022. júl. 18. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!