Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Felébredhet az alvó módból...

Bekj kérdése:

Felébredhet az alvó módból egy asztali gép, ha a háttérben egy program csatlakozni akar a netre?

Figyelt kérdés
Van otthon egy vállalati gépem, amin előfizetéses programok vannak. Beállítottam az alvó módot, de kb. 4-5 perc után mindig visszakapcsol. Először az egérre gyanakodtam, hogy a rázkódástól az kapcsolja vissza, de már az usb kapcsolatokra ezt letiltottam és mégis visszakapcsol. Ha tényleg az előfizetős program ellenőrzi az internetkapcsolatot, azt hol lehetne alvó módban lekapcsolni úgy, hogy aktív módban rendesen működjön? Asztali módról van tehát szó, hibernálás nem lehetséges.

#alvó mód, sleep
2022. júl. 21. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

"akar".....???

(olyasmi ami nem is fut?)


Beállítás kérdése.

2022. júl. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de a beállítás módja miatt tettem fel a kérdést.
2022. júl. 21. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:
2022. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez lett a megoldás, nagyon köszönöm.
2022. júl. 21. 17:42
 5/5 2*Sü ***** válasza:
Alvó módban a processzor nem hajt végre utasításokat, sőt a legtöbb esetben áramot sem kap. Így a programok sem futnak, így egy program sem tud a hálózat felé fordulni. Olyan van, hogy kívülről kap a gép olyan jelet egy olyan periférián keresztül, ami felébreszti a gépet (hálózati kártyán keresztül a belső hálózatról kap egy ébresztő jelet, vagy ami valószínűbb, USB-n keresztül kap olyan jelet, amire a gép felébred).
2022. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!