Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nő minden AI hangja?...

Miért nő minden AI hangja? Alexa, Siri, google home, gps, mindnek női hangja van. Miért?

Figyelt kérdés

Semmi eredendően női nincs benne, de mégis, mindig csaj hangja van az összes ilyennek.


Legalábbis default settingnél.



2022. júl. 29. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem azért, mert ezeket asszisztensnek is hívják, azok általában nők szoktak lenni.
2022. júl. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Nem értek hozzá túlságosan, de szerintem lehet ennek akusztikai oka is. Én legalábbis adott tempójú szövegfelolvasásnál úgy találtam több szövegfelolvasó szoftvernél, hogy a női hang egy picit könnyebben érthető, illetve közel azonos érthetőség esetén a férfi hangon többet kell lassítanom.


Meg nyilván van ennek pszichológiai, kulturális, szociológiai oka is. A női hang általában kellemesebb élményt nyújt. Talán azért, mert a nők úgy általában kevésbé hajlamosak a konfrontációra? Mindenesetre az emberek – nők és férfiak is – egy ismeretlen nővel szemben elnézőbbek, türelmesebbek, udvariasabbak, ami persze hatással van a felhasználói élményre, az adott szoftver megítélésére is.

2022. júl. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
2022. júl. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia. :)

Egy férfi vajon nőt, vagy férfit hallgat szívesebben? Egyértelműen nőt. A nők pedig többségében könnyebben megbíznak egy nőben, mint egy férfiben.

2022. júl. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!