Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tízujjas, vakon gépelést hogy...

Tízujjas, vakon gépelést hogy lehet a leghatékonyabban megtanulni, átszokni rá?

Figyelt kérdés

Jelenleg lassan és 5-6 ujjal ütögetem a billentyűzetet. Munkámhoz létfontosságú, hogy minél gyorsabban -és helyesen- gépeljek. Hogyan lehet minél hatékonyabban elsajátítani, ill. átszokni? Tartok tőle, hogyha nekikezdek, az elején olyan lassan fog menni, hogy munkában (amikor időre kell a feladat) ill. ellustulás esetén visszatérek a mostani hibás, lassú pötyögésre. Egyszerűen azért, mert odanézve látom a billentyűzetet, ill. mégiscsak gyorsabb. Míg a külön megtanulás esetén az elején nagyon kevés dolgot tudnék leírni, egész mondatokat sok esetben nem is.

Egyáltalán, mennyi idő alatt lehet áttérni a helyes 10 ujjas gépelés megtanulására? Kb. a 0-ról (nem ismerem az ujjrendet), ill. téves berögzüléssel kezdem. Minél gyorsabbra és persze helyesen el kell sajátítanom.

Olvastam korábbi kérdéseket, viszont érdekel, milyen konkrét bevált javaslataitok (program, szoftver) vannak ilyen helyzetre. Bármilyen magától értetődőnek tűnő, segítő tanácsot is örömmel veszek!



2022. aug. 1. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
A vakon gépelés egy szakma. Megvan a módszere, hogy hogyan lehet megtanulni. Magadtól sosem fogod tudni.
2022. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Sokan vannak akik tudnak, viszont még jóval fiatalabban, akár iskolában sajátították el. Szeretném behozni ezt a lemaradásomat. Ezért is írtam ki a kérdést. Évekkel ezelőtt ,,magamtól", gyakorlással eljutottam egy szintre de aztán nem folytattam tovább. Most nem adom fel ilyen könnyen.
2022. aug. 1. 22:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás kérdése.

Én pl játékokban, chateléssel értem el ezt a szintet.

Vannak a neten oktató programok amik mutatják hova tedd a kezed hogyan gépelj stb...

2022. aug. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Tegyük fel gyakorlom otthon pár órát. Másnap munkában ha a korábbi, éveken keresztül rosszul rögzült módszerrel ütögetek 8-9 órán keresztül (merthogy azalatt mégiscsak kell gépelnem a munkában), akkor kárba vész egy nagy része, nem? Ennek kiküszöbölésére bármi javaslat?
2022. aug. 1. 23:08
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
8 óra gyakorlás elég hozzá. Minden nap. 8 éven át.
2022. aug. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek megtanulásához rengeteg gyakorlás és önuralom és türelem kell, mert ahogy elkezded, a helyes kéztartással és helyes ujjakkal kell gépelni hogy átszoktasd magad és a koordinációs memória kialakuljon. Ha gyakorolsz 1 órát majd utána 8 órában a berögzült rossz módszerrel semmized az eredményt, vagy sosem tanulod meg, vagy rendkívül hosszúra nyújtod el a tanulási időt, hiszen egyet lépsz előre és tízet vissza minden alkalommal.

Aki egyáltalán nem tud vakon gépelni, pár hónap alatt önállóan meg tudja tanulni. Akinek viszont van egy felvett és kialakult hibás rutinja, annak előbb le kell szoknia a rosszról és megtanulnia a jót, ami többször annyi idő. Úgy viszont nem lehet a rosszat elhagyni, hogy aktívan használod. Munka közben is a már megtanultak szerint kellene gépelned (a tananyagok betűről betűre haladnak, de az alaptartás adott, ha tudod melyik ujjaddal melyik billentyűt nyomhatod le és ehhez próbálod tartani magad már az is számít), hiába lassabb lesz a tempód az elején, sőt még össze is fognak akadni az ujjaid, mert az izommemória gyorsabb mint ahogy te eldöntöd hogy mégsem oda kell nyúlni vagy mégsem azzal az ujjal kell nyomni.

2022. aug. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
100%
Kézügyesség és kitartás kérdése. Valaki hamar megtanulja, valaki sosem. Én ezekkel a vizuális gyakoroltató szoftverrel próbálkoztam, felidegesítettem magam jó néhányszor, mert mindig együtt mozgott a kis és gyűrűs ujjam. Utána feladtam. Szerencsére nekem nem kell sokat gépelnem, de akinek igen annak jó. Mert ugyan viszonylag gyorsan lehet gépet free-styleben is, de egészségesebb, ha az ember közben a monitort nézi egyenes háttal és nyakkal, és nem görnyed, hogy nézze a billentyűzetet.
2022. aug. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hasonló felnőttképzésekbe is vannak ilyen tandolyaok, meg közgazdasági iskolákba tanítják

[link]

2022. aug. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

60-70 ezer forint meggondolandó már, mert nem biztos ad bármilyen extra segítséget. Már ahhoz képest, hogy van egy sima gépírás könyv pár ezer forintért, és semmi más dolgod nincs, csak követni a leckéit és szavakat írni. Elvileg ugyanilyen programok is vannak, amik szintén végigvezetnek + vizuálisan is visszajeleznek. Mindkét esetben önszorgalomból és ingyenesen meg lehet tanulni.

Ebben a témában a tanítási módszerek száma elég véges, és egy tanár sem tud többet produkálni attól, hogy elmondja melyik ujjadat hova rakd, esetleg valamilyen tempóban diktálja a szavakat. Itt nincs átadandó ismeretanyag, csak a gyakorlás, a csoportos foglalkozás az egyéni teljesítménykülönbségek miatt sem kényelmes, az pedig különösen vicces ha a járványügyi korlátozások miatt távoktatásban otthon ülve pénzért tanulod meg azt, amit ingyen is lehet.

2022. aug. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mi anno középsuliban tanultuk 9.-ben heti három órában (éves szinten az kb. olyan 90 óra), majd 10.-ben is volt heti kettő, de ott inkább már csak szintentartáson volt a hangsúly, ill. ott inkább már ilyen üzleti levelezés, stb-t tanultunk.


6-os egyébként nagyon jól leírta. Nálunk sokat segített azért, hogy tanárral csináltuk.

2022. aug. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!