Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen drága az M1...

Miért lett ilyen drága az M1 MacBook Air?

Figyelt kérdés
Pár hónapja nézegettem, 370 ezer forint volt az új ára. Akkor nem vettem, gondoltam jön az M2, olcsóbb lesz majd. Azóta kijött a következő mégis azóta már 450-500 ezer forint között van ez is? Ez nekem felfoghatatlan.
2022. aug. 5. 06:31
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Üdvözöllek a való életben. Eddig valami burokban éltél? Lehet, hogy ez neked új, de olyan mértékű infláció van, amit nem láttunk már sok-sok évtized óta. Az árak nem hónapról hónapra, hanem hétről hétre, sőt napról napra mennek fel. Ez miért ne vonatkozna az Apple-re is?
2022. aug. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Ugyebár kinek mit intézett a kormánya...

Szar forint, óriási infláció, magas áfa...

$1000 az eredeti ára, átszámolva áfával és jelenlegi árfolyammal 490K Ft az ára. A magyar oldalukon 500K.

2022. aug. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
"háborús infláció" ala fidesz
2022. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem éltem burokban, csak hihetetlen, mindig úgy szokott lenni, hogy jön az új modell, a régi ára csökken.
2022. aug. 5. 08:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Az M1-es Air azért messze más szint, mint régebbi intel i3 alapú Airek, utóbbiak sokkal gyengébbek teljesítményben.


Az értelmesebb Apple felhasználók ezt tudják, ezért jóval magasabb a kereslet az M1-re mint az elődjére és ez magadan tartja az árát. Plusz infláció,forintgyengülés...

2022. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehát pontosan az történt, amit írsz kérdező. Az M1 370 volt, amikor még lehetett kapni és ki akarták futtatni még az M2 érkezése előtt. Pontosan azért adták olcsóbban az új modell megjelenése előtt, hogy ne álljanak egymás mellett a polcon komoly árkülönbséggel. (Ez is mindig így szokott lenni az új modell megjelenése előtt készlet kisöprésnél.)


Aztán erre még rájött az egyre magasabb árfolyam, ezért az új modell megjelenésekor bekalkulálták, hogy fene tudja, meddig drágul még a forint és magasabban húzták meg az árát. Ez is tök logikus lépés a cégek részéről. Ami még 380-as forint árfolyamnál jött be a raktárba, azt olcsóbban kapták, olcsóbban tudják adni. Ami már eleve 400-as árfolyamon jelenik meg, annak minimum 400-as, de inkább 410-415-ös árfolyamon számolják az új árát, hogy lehetőleg minél később kelljen majd emelni rajta. Ha lejjebb viszik, azért senki nem fog reklamálni, mint az emelésért.


Az M1 már eleve nagyon ütős volt, egyhamar nem nagyon érdemes lecserélnie, aki megvette. Pláne, ha még a teljesítmény problémákról szóló hírek is igazak, akkor pláne nem érdemes M2 MacBook Airt venni (legalábbis nem alap modellt):

https://www.youtube.com/watch?v=AdWg3Emr4YQ

2022. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!