Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a konfig még...

Szerintetek ez a konfig még megállja a helyét?

Figyelt kérdés

Szimplán kíváncsi vagyok. 2020 decemberébe tudtam beruházni egy újabb sz.gépre. Előtte lévőt inkább nem is említem csak annyi hogy 2013-ban csináltattam és sajnos már pl a Sims 4-et se bírta... Nyilván elavult lett.


De rátérek a lényegre.


Proci: Intel core i5-10400F 2,90 Ghz

Ram: 16 GB

Videók.: Nvidia Geforce GTX 1650 4 GB

Alaplap: Asus Prime H410M-R


Eddig semmi játéknál nem tapasztaltam akadozást. Még a Forza 5-nél sem, illetve ami most kijött macskás Stray nevű játék.


De viszont nem akarom hogy elavuljon. Mármint úgy gondolom egyszerűbb néha egy kicsit költeni rá és fejleszteni mint h újat kéne venni.

Nagyon szeretek játszani gépen, MK11, Fornite, Sims 4, WoW stb. Sajnos meló meg otthoni dolgok miatt nincs napi x órám hogy tudjam űzni ezt a hobbit. Van nap amikor be sincs kapcsolva. van amikor 1-2 órát tudok kikapcsolódni vele.


Szóval ezért se akarok annyira őrületes összegeket rá költeni. Csak nem akarom hogy úgy végezze mint a másik...

Amúgy de jó ezt kiírni most magamból.:D


Na meg a másik gondom hogy most van benne ssd 1 tb meg 480 gb. sok bajom van a hellyel... Érdemes lenne a 480-as lecserélni 1 tb-sre? vagy ha esetleg fér még bele és van szabad csatlakozási lehetőség akkor akár meg is hagyhatom a 480 GB-t és mellé egy 1 tb és akkor már lenne 2 tb meg 480 gb meg maradna.


Na igazából csak ennyit akartam.:D Köszi aki szán rám időt és végig olvassa ezt a "kis" szösszenetet.


26/L



2022. aug. 9. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mi is a kérdés?

A 1650 egy kompromisszumos FHD kártya volt már akkor is amikor megjelent. Ha te elvagy vele, és nem érzed kevésnek akkor még pár évig kiszolgál.

Ugyan ez igaz a többi hardverre is.

Háttértának meg te tudod az igényeid. Nyilván ha szűkölködés van GB-ból akkor tenni kell ellene.

2022. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy kb 3 éves konfig, egy darabig nem lesz gond vele. A vidikari viszont a belépő szint, így hamar azon kaphatod magad, hogy az új címeknél vissza kell venni a beállításokat, de ettől függetlenül még 2-3 évig jó lesz minden bizonnyal.

A tárhelyen meg mi nem fér el? Ha a sok játék, akkor csak annyit telepíts amit használsz is - mint írtad, nagyon keveset játszol. Ha adattárolásra kell, akkor meg inkább egy nagyobb, min. 4 TB-os HDD-t vennék abból a pénzből amibe egy 1 TB-os SSD kerül. Bár lassabb, adattárolásra megfelelő és Ft/GB arányban még mindig odaver az SSD-nek, ezért van létjogosultsága egy konfigban.

2022. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazából vissza olvasva eléggé elzagyváltam :D

Igazából amikor összerakattam, a számtech-be azt mondták nekem hogy ez már egy középkategóriás gamer pc.

Ez nekem kicsit gyanús.

De lehet amire én használom arra pont jó... amúgy meg itt vagyok 26 évesen :( (szörnyű leírni)

Tisztában vagyok vele hogy már nem ilyenekkel kellene foglalkoznom, de úgy érzem most van egy fasza gépem és kiakarom használni minél jobban. Sajnos gyerek/tini koromban nem tudtam megtenni. Mindig olcsó gépem volt ami pl 100k alatt legyen meg mindennel.

2022. aug. 9. 10:03
 4/5 anonim ***** válasza:
A videójátékosok 60%-a 26 év feletti. Arra amire te használod meg bőven jó ez. Nekem sokkal gyengébb konfigom van, de főleg régi címek vannak rajta, amiket egy 6 éves belépő GPU kihajt FHD-n stabil 60 fps-re high beállításokkal. Az új címekre nem visz a lélek, már csak azért se, mert lowon is necces lenne, meg az áruk... A régieket anno megvettem, itt vannak CD-n/DVD-n, bármikor elő lehet venni. Van amit még ki se vittem.
2022. aug. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4/4-es:

Néha szerkesztésre is használom (corel,photoshop) mivel grafikai munkába dolgozom, mert némely dologra a benti gépen lévő photoshop CS2 nem képes...

Illetve barátkozom az elmúlt időszakban a digitális rajzolással. Hagyományos rajz munkáimat szoktam felvenni még webkammal (igazából 4K de 1080-as felbontást használok) szóval azt akartam mondani hogy videó/kép szerkesztési munkálatokra is használom. És ugye az is megigényli a jó konfigot.

Azért melóhelyen tiszta retro feelingnem van mivel Windows XP-es oprendszerű gépem van.

Egyébként igen szerintem a velem egykorúaknál van nagyobb kultusza a gépnek illetve lehet h az idősebb korosztály is.

Ugye inkább akkoriba 2005-2006 környékén terjedt el háztartásokba a számítógép. Emlékszem hogy az osztályba nekem volt elsőnek és tiszta menő voltam vele :'D mármint akkor sok "haverom" volt.

De ennél már csak az a nagyobb "flexem" ( ez valami mai szleng a fiataloknál asszem) hogy meg van még a sárga kazis videójátékaim is ( Super Mario, Adventure Island, stb.) Pár éve összeraktam kíváncsiságból és működött

2022. aug. 9. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!