Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A 75Hz és 120Hz között nagyon...

A 75Hz és 120Hz között nagyon látszik a különbség?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy 60Hz-hoz képest is csak egy darabig látszódik a különbség. És utána elkezd egyre kevésbé észrevehető lenni. Tehát igaz, hogy a 120Hz a 75Hz-hoz képest nem tűnik 1,5X gyorsabbnak, folyamatosabbnak. És az az igazi észrevehető Hz szám az valóban 165Hz-nél indul. Vagy már 75 és 120Hz között is jó előnye van az utóbbinak?

2022. szept. 11. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Én tapasztalatból tudok beszélni mert volt 60 és 75, jelenleg meg van 144 és 165Hz-es monitorom.

Az igazi változás a 144-nél érződik, viszont a 165 az össze sem hasonlítható a 144-el. Sokkal kellemesebb a szemnek a 165Hz, már csak egy sima böngészéshez is. De pl. grafikai programoknál, vagy játéknál is ha megvan a 165 FPS-ed kifejezetten jó érzés nézni a monitort.

A 75 és 60 között én pl. semmi különbséget nem vettem észre. A 75Hz kb. ilyen nesze semmi fogd meg jól 20 ezerrel drágábban kategória.

2022. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elvileg 165 felett meg az igazi jó változás megint csak 280Hz-ra mondható.

Azt nem gondoltam, hogy 144 és 165 között is dnnyi a különbseg

2022. szept. 11. 15:48
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
26%

azert nem csak Hz van

korantsem biztos hogy azert erzodik jobbnak

rengeteg mas is kozrejatszik a megjelenitokben


mondjuk ezert legjobb ezt kiprobalni azonos monitoron ami 280Hz es, es megnezni alacsonyabb Hz eken mennyivel rosszabb

2022. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez játékfüggő is lehet?
2022. szept. 11. 16:56
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

hat ha mas techinkakat tamogat jatek akkor netan, de univerzalis a legtobb vagyis Hz el kapcsolatos dolgokat mind egyforman is tudja kezelni, mivel valojaban a vga kezeli ezt


de ha arra gondolsz azoknal a jatekoknal amiknel szamit a magas fps ott a magas Hz szinkron is szamit


Multi jatekoknal elsosorban

2022. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!