Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatika távközlés szakra...

Informatika távközlés szakra járó gyerekemnek kell laptopot vennem. Ezt mondták a suliban: - Ne legyen benne dedikált grafikus kártya - Programozásra kell - Gyors legyen Hol és milyen gépet válasszak? Kb. 200.000-250.000Ft-ot tudnék rászánni.

Figyelt kérdés

#laptop #laptop programozásra
2022. szept. 13. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az interneten találsz sok gépet. A CPU típusban nehéz eligazodni de a passmark weboldalon találsz pontszámokat az azért segít. A több a jobb. Memória 8 de inkább 16g legyen, bár ha a gyerek programozói suliba jár és nem tudja kiválasztani a gépet akkor nem lehet valami nagy project fejlesztő így szinte mindegy. Tehát SSD 255 GB minimum legyen 16 giga RAM és a legerősebb proci amit lelsz. A többi felesleges, ha most tanul programozni akkor van 8-10 éve hogy kinojjon egy ilyen gépet
2022. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem akar ez is tokeletes lehet. Fejlesztokent dolgozok, a ceges laptopom teljesitmenyre a linkelt laptopnak felel meg, es egyaltalan nincs problemam vele.


Amit erdemes tudnod kerdezo, hogy a programozast tanulo diakok soha nem irnak olyan programokat, amik valoban gepigenyesek lennenek, a legtobb siman elfutna egy 20 eves gepen is. Amiert erdemes "erosebb" laptopot valasztani csak az, hogy nemelyik fejlesztoi kornyezet (a szoftver amiben irjak a programot) kicsit gepigenyesebb, de egyaltalan nem veszesen. Egy kozepes erossegu laptop boven megfelel barmilyen elvarasnak ilyen teren. A tarhely nemart, ha nagyobb a gepben, es van legalabb 8gb ram, de ezen felul minden csak extra.

2022. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezt a dedikált grafikus kártya dolgot. Mi a cél? Hogy ne játszon a gyerek óra alatt? Ezernyi dologgal el lehet bhaszni az időt grafikus kártya nélkül is és szerintem azért hasznos lenne ha nem csak szövegszerkesztésre lehetne használni egy gépet. Pl. nem tudom hogy a mai inegrált kártyák mennyire bírják a webGL-t, de ha a gyerek ez iránt érdeklődik, akkor vegyen hozzá egy külön laptopot? Vagy mi a rák?
2022. szept. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert felesleges. többet fogyaszt vele zajos nehezebb. Programozásra, hacsak nem 3d-s applikációkat fejleszt felesleges. De mire oda eljut (webgl demokat most nézem 4. Generációs U -s notebook proci 4 százalék gPU loaddal viszi) szóval akkor már olyan más szinten lesz a gyerek hogy lazán vesz saját pénzből jobb gepet.
2022. szept. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tovább fog tanulni az egyetemre vagy csak technikum lesz és kész? Így kell venni azt a laptopot.

Ha technikusi a cél lesz, akkor tökre felesleges, mert másban fog elhelyezkedni. Nincs ambició benne. Max gépszerelő lehet ezzel.


Laptop minimum 4 magos legyen és ne turkált 2 magos csodák. Ha videót néz az anyagról és közben a kódszerkeztő megy akkor kelleni fog a 4 mag. A dedikált grafikus kártya jól fog jönni, ha unityban szeretne csinálni valamit. Az is programozás c#-ban.

2022. szept. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Remek vagy 5-ös. Én is technikus vagyok, még is fejlesztőként dolgozok. Nem hiszem, hogy egyetem, vagy technikusi képzéshez kéne kötni a laptop típusát, mindkettőn ugyan azt tanulják nagyjából programozásból, és egyikhez sem kell kifejezetten erős gép.


Továbbá írta a kérdező, hogy 200 körül keres laptopot, valószínűleg nem egy ezer éves, használt, 2 magos laptopot fog venni. Ahhoz pedig, hogy egyszerre tudjon videókat nézni és kódszerkesztőt is használni inkább ram kell, sem mint magok. De ezt az alap dolgot szerintem már minden belépő szintű laptop tudja.

2022. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt a gyerekkel is megbeszélted??


Nekem pl rohadtul kellett a grafikus kártya, mert szeretek game-elni. Koliba meg nem vittem az asztali gépet, tehát laptopból kellett olyat vennem, amin játszani is lehet. Felét fizették szüleim, felét én.


Nyilván az infós képzéshez nem kell a grafikus teljesítmény, egyszerű progikat írnak, de az ember nem csak a sulihoz használ egy gépet.


Amúgy ha neki elég a netezős teljesítmény, akkor 5500U procis gép 16GB RAM-mal.

Vagy egy asus OLED 1135G7 procival, 16GB RAM (Itt különösen fontos a 16GB RAM, mert nem bővíthető modellek). Különösen ajánlom, mert rettentő jó az OLED kijelző minősége.

2022. szept. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A programozáshoz statikus képhez miért az oledet javaslod ? Van valami előnye ?
2022. szept. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kékfény kibocsájtás az OLED-eken a legalacsonyabb.

A vibrálás az OLED-eken a legkevesebb.

A fényerő szabályozás az OLED-eken a legjobb, a fekete abszolút fekete, jó a kontraszt, jók a színek.

így könnyedén a szemedhez igazíthatod, kímélő.


Egyetlen hátránya, hogy tükröződő felületűek, amit bizonyos körülmények között nehéz kikerülni.

2022. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ohh, és ebben a pillanatban jött felém vr-ék videója... nyilván ez még nagyon nem az átlag user kategória (mint kb egyik oled sem még), de már van matt oled is

https://www.youtube.com/watch?v=oc1rRGoxKWg

2022. szept. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!