Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehetséges-e telepítő pendrive...

Lehetséges-e telepítő pendrive nélkül feltelepíteni a Linux Mint 21-et? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

A laptopomon jelenleg Xubuntu és egy másik Ubuntu alapú Linux rendszer van!

Van 2 telepítő pendriveom egy 4GB és egy 16GB!

A 4GB-re a Linux Mint 21-et próbáltam felírni az alap lemezképíróval de megszakadt, a Lemezkezelőben ki adta a pendriveot mint „Drive" de nem írt semmi adatot, nem volt csatolva! Ki húztam, aztán becsatlakozattam és már a Lemezkezelőben sem jelent meg! Még mielőtt ezt csináltam volna, a Lemezkezelőben próbáltam csatolni a Mount lehetőséggel de nem sikerült!

A 16 GB pendrivera már egy telepített lemezképíróval próbáltam írni, de a legeslegvégén az ellenőrzésnél megszakadt az egész és nem működik a telepítő !

Nem lehet letölteni az Unetbootin nevű alkalmazást aminek köszönhetően, csatol Dual Bootként egy lemezképet majd arról telepítheted fel a rendszert! Valami hibát ír a CMD amikor telepítem de ez rengeteg embernél van így, és inkább a Linux Mintnél működik ez az unetbootin!

Nem-e tudnák valahogy váltani telepítő nélkül a Linux Mintre?

Ebben a laptopban még van CD olvasó, gondoltam egy CD-re írok egy lemezképet de ez nem hiszem jó lenne-e!

A segítséget előre is köszönöm


2022. szept. 14. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél fel Ventoy-t, majd csak az ISO-kat kell átraknod rá. A 16GB-os pendrive-ra így 3-4 telepítő is rámehet egyszerre.
2022. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Unetbootin hivatalosan elérhető innen: [link]

Linuxra:

[link] linux_download.html

lehet csomagból telepíteni:

sudo add-apt-repository ppa:gezakovacs/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install unetbootin

vagy egyből a futtatható binárist:

* 32 bites rendszerhez: [link]

* 64 bites rendszerhez: [link]

letöltöd, adsz neki futtatási jogot:

chmod +x ./unetbootin-linux-702.bin

vagy

chmod +x ./unetbootin-linux64-702.bin

majd futtatod.


2. Alternatívának ott a már említett Ventoy vagy a Balena Etcher:

[link]


3. Xubuntuban gyári csomagtárolóból elérhető a GParted nevű partíciómenedzser program, amivel törölheted (az adott partíció kijelölése után Partíció --> Törlés) és újra inicializálhatod (Eszköz --> Partíciós tábla létrehozása) az inkriminált USB-s pendriveot.

2022. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Uefi tudású géphez csak az iso tartalmát kell rá másolni egy fat32 pendrivera és ennyi. Arra már rá tudsz bootolni uefi módon. Nem értem minek bármilyen program ehhez.

Ha döglött a pendriveod arról nem tehetek. Vegyél újat.

DVD-ről is telepíthető egyébként, de linux alatt nem tudom hogy kell dvdt írni. Win alatt csak egy kattintás: [link]

2022. szept. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Thunderfairy ***** válasza:
Linuxon is betesszük az üres DVD-t a meghajtóba, a rendszer felismeri és felajánlja hogy megirhassúk a brassero-val. Lemezképként kell kiirni egy letöltőtt telepitő ISO-t. Utána lehet boot-olni róla. Pendrive esetén a beépitet pendrive lemezkép irót kell így használnunk. Itt természetesen kijelőljűk a lemezképet amit írni akarunk.
2022. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gentoojedi ***** válasza:

Balena etcher egy grafikus tool telepítőpendriveok létrehozására lemezképből. Van deb csomag is.

A másik a fedora media writer. Az is feltelepíthető Ubuntura.

2022. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vállalj pár nap közmunkát és abból a fizetésből már tudsz venni a MM-ben egy működőképes 8-32GB pendriveot. Ne is birizgáld ilyen olyan programokkal, csak 7zip-el csomagold ki rá az iso-t. Majd bootolj rá.
2022. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!