Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win11ben ha képernyőfelbontás...

Win11ben ha képernyőfelbontás 4K de nagyobbra állítjuk a méretezést mint 100%, akkor valójában nem 4K-ban fogjuk látni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bocsi a furcsán feltett kérdésért. Szóval adott egy 4K képes Asus Rog laptop és egy 60 colos 4K samsung TV, amin ha 4Kban (3840x2160) jeleníti meg a képernyőt, akkor ugye minden nagyon pici lesz, ami 1080ban jó volt a laptop képernyőjén (ami nem 4K csak 1080 viszont 144hz, de ez m1).


Rájöttem, hogy van egy ilyen méretezés gomb, szóval 100%on pici minden, de ha nagyobbra állítom, akkor akkora mint 1080ban. Ha így indítok el játékot, filmet stb, akkor valójában nem 4Kban fog menni, mivel ki van nagyítva, vagy de 4Kban fog, nembefolyásolja ezeket ez a funkció?



2022. szept. 26. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
4k-ban jelenik meg, a képeket, videók képkockáit nem nagyítja fel.
2022. szept. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

4k-ban fogja megjeleníteni, csak nagyobban.

A játékokra pedig nincs hatással a windows felületének méretezése.

Nekem is így van, én is nagy 4k-s tv-t használok monitornak. Nekem már a win11 telepítésekor nagyítva - de 4k felbontásban - állította be automatikusan a rendszer.

2022. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fuh de kiraly, köszi szépen! :)
2022. szept. 26. 17:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Lesznek olyan raszteres elemek, amik csak veszteségesen nagyíthatóak, így pixelesek lesznek. De ez néhány külsős program, amik nem foglalkoznak a nagyítással. A legtöbb program viszont szépen igazodik a nagyobb mérethez, és ugyanolyan szép éles marad, csak mellé nagyobb lesz.
2022. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!