Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Xp-t nem engedi telepíteni....

Xp-t nem engedi telepíteni. Miért?

Figyelt kérdés

Win7-em volt de felakarom rakni mellé az XP-t.Tudom hogy ez megoldható win7 törlése nélkül is csak a tudásomat sztem meghaladja ahogy olvasgattam ennek menetét^^

Szóval letöröltem minden partíciót, a windows7-et is szal winchester full üres volt gyakorlatilag.

Berakom az XP telepítő lemezt de csak olyan választások vannak hogy "más gyártótól származó RAID..." ezt nem tudom pontosan hogy volt már de ilyesmi és ehhez f6-ot kellett nyomni meg volt olyan hogy rendszer helyreállításhoz nyomj F2-öt. De olyan h telepítés nem volt.Pedig telepítettem már párszor ezzel a lemezzel.Mi lehet a gond?


2010. szept. 27. 15:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
szerintem az hogy a sta driver nincs bele téve a telepítő be
2010. szept. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az a sta driver, de mondom, több gépre is sikeresen feltelepítettem már az XP-t ugyanazzal a lemezzel mint amivel most nem sikerült:/
2010. szept. 27. 15:50
 3/20 anonim ***** válasza:

Az gépfüggő, hogy fel megy-e a egy gépre egy rendszer.

Amúgy meg. XP mellé tudsz Win7-et rakni, úgy hogy megkérdezze melyiket akarod indítani, de fordítva nem. Nem tudom miért, Microsoft. Én úgy oldottam meg még anno, hogy kihúztam azt a merevlemezt amint a Win7 volt.

2010. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Jaja, úgy akartam én is h először XP utána w7, w7 mindenképpen kell mert alapvetően azt használom, XP csak egy játék miatt kellene.

Viszont korábban már volt ezen a gépen is XP és sztem ezzel a CD-vel.Max megpróbálom másik XP cd-vel majd, más tippem nincs.

2010. szept. 27. 15:56
 5/20 anonim ***** válasza:
Biosban állítsd be a gépet, hogy CD /DVD-ről boot-oljon,indítsd újra, az XP-t telepítsd másik meghajtóra/partícióra!
2010. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

a cd/dvd boot természetesen bevan állítva.Be is lép az xp telepítőbe csak mint mondtam nincs olyan opció h telepítés.csak automatikus rendszervisszaállítás meg más gyártótól származod SCID(?) vagy RAID telepítése(?)-valami ilyesmi.

A partíciók meg megvannak csak rákéne rakni a még üresre az XP-t valahogy.

2010. szept. 27. 16:07
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem a lemeztől függ, hiába próbálod meg nem az a baja mondom, hanem az, hogy van egy Win7 rajta. Most nézegettem, nem írták sehol, hogy fel lehetne tenni, mindenhol a Win7 lecsatlakoztatását írják, úgy fel lehet rakni. Ahogy akarod sztem nem.
2010. szept. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Előző:

Amikor fel akartam rakni akkor levölt törölve a win7 is.Úgy néz ki hogy van egy 160gigás vinyóm meg egy 1,5 terás külsö de azt lekapcsoltam de azon amúgy sincs op.rendszer.

Szóval volt 3 partició, egy a win7-nek egy az XP-nek a 3. meg ami megmaradt. És mind a 3 full üres volt.

Csak azóta újra felraktam a windows7-et hogy addig is tudjak mit csinálni ill. segítséget kérni^^

2010. szept. 27. 16:30
 9/20 anonim ***** válasza:
bocsi sata
2010. szept. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Na kicsit olvastam erről a sata-s dologról, lenne is benne valami, csak ugye ott van még mindig hogy már több gépre is fel lett rakva az xp erről a cd-ről.Szóval rajta kell h legyen.

Máskor mindig úgy volt h egyből be is jött az hogy ENTER=folytatás J=javítás F3= kilépés...

most meg nem.

2010. szept. 27. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!