Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Amerikai Sim kártyára lehet...

Amerikai Sim kártyára lehet Magyarországról pénzt rakni? Mennyi minimum és maximum ideig érvényes?

Figyelt kérdés

Geo-locatelt* oldalakhoz kellene, ahol a VPN és a hamis GPS nem működik. Vagy azért, mert a tartalmakat csak helyieknek akarja megmutatni, vagy a GDP miatt. Ilyen pl. a tiktok is. Hogyan lehet Amerikai Sim kártyát használni Magyarországról? Rendelnék egyet. Honnan érdemes? Amazon, ebay?


Légyszi segítsetek!


Köszönöm szépen!


*A geo-locate nem jut eszembe magyarul, bocsánat. Vannak hely-bemérős appok, weboldalak, ezt jelenti a szó.


Tudom, hogy a tiktokot sokan utáljátok és, hogy káros, de kérek mindenkit,ezt ne itt vitassuk meg, mert félreviszi a többi válaszolót. Ha egy ember elkezd offtopicolni, akkor utána sokan teszik. Köszönöm :)



2022. okt. 16. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Hiába használsz amerikai SIM kártyát, ha helyileg Európában vagy.


Illetve a mobilnet előfizetés azon a kártyán elég drága lenne.

2022. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Néztem youtube tutorialokat és abban valahogy működik. Kiveszi a helyi SIM kártyát, kikapcsolja a GPS-t és egyéb helyi érzékelést és így meg tudja oldani. Pontos részletességgel még nem tudom, nem próbáltam.


Prepaid kártyával lehetne esetleg?

Csak itthonra használnám, tiktokhoz.

2022. okt. 16. 19:10
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Hogy jött ide a tiktok?
2022. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A tiktok geolocatelt. Félig Amerikai vagyok és oda csinálni a videóimat, de Magyaroknak adja be. Azt szeretném, hogy a tiktok azt higyje, Amerikában vagyok.
2022. okt. 16. 20:10
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
#6 azért én el tudok képzelni kedveseebbet. :)
2022. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Honnan érdemes? Verizon, Sprint, Tmo USA, de ezek külföldre sztem nem postáznak. Vehetsz ebayen, vagy alin is, de 90%-, hogy szürkezónás sim kártya

Amúgy meg teljesen mindegy, vehetsz pakisztáni kártyát is, ha helyileg Magyarországon vagy, azt fogja mutatni lokációnak, ahol épp tartózkodsz (+- 10 méteres pontossággal)

2022. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Aliról semmiképp sem vennék, félnék, hogy kínai jön. Ebay, vagy Amazon, amire gondoltam. Mit értesz szürkezónás alatt? Mármint értem, hogy mit jelent, félig legális, félig nem, de miért? Én csak a tiktokot akarom kicselezni, hogy azt higyje, Amerikában vagyok. Embereket, magánszemélyeket stb. nem szeretnék csak a tiktokot.


Köszönöm a normális választ, dobtam egy zöldet neked. :)

2022. okt. 17. 19:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha olyan amerikai SIM kártyát veszel, akinek Magyarországi szolgáltatókkal van roaming szerződése, nyilván fog működni itthon is. (Mint ahogy a magyar előfizetés is használható kint.). Ebay-en van, megnéztem, pl:

[link]


Szerintem töltéssel sem lesz gond, általában mint itthon, van online feltöltési lehetőség.


---------------------------------------


De ugye ezt a problémát nem így akarod áthidalni?

1. Elég drága megoldás általában más kontinensről roaming internetet használni.

2. A geolocating nem csak IP cím alapján megy a legtöbb appon, hanem a készüléked GPS-e alapján (is). Utóbbin pedig az amerikai SIM kártya sem fog segíteni.



Helyette olcsóbb, és biztosabb megoldást javasolnék:

1. Kersel ingyenes USA proxykat. Ezek ideig óráig működnek. Google: free porxy list.

VAGY

Előfizetsz egy VPN szolgáltatásra: pl NordVPN és USA kilépési pontú szervert választasz majd.

VAGY

Ha IT guru vagy, veszel egy $1-2 dollár/hónap linuxos VPS szervert az USA-ban és csinálsz magadnak privát (pl SSH-n) proxy-t vagy VPN-t.


2. Mind Androidra, mind iPhone-ra pedig van GPS pozició "hamisító".

Én iPhone-re a 3uTools használtam egyszer, bár ehhez kell egy PC is. De Androidra a fakeGPS applikáció önmagában tökéletes. Mindkettő oda "repít" ahová akarod.


Én nem bacakodnék amerikai SIM kártyával.


Pl, 5 perc keresgélés, és proxy próbálgatás eredménye.. ingyen:

[link]

2022. okt. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Úristen 8-as köszönöm a részletes választ, ment a zöld pipa! Már az egész internetet felkutattam ezért az infóert, de semmi hasznosat nem találtam, kérdeztem is, de a legtöbben csak a Tiktokot szidták. :D


Igazából fogalmam nincs milyen SIM-kártyára gondoltam. Prepaid-re természetesen, de a szolgáltatók közül nem tudom. Verizon biztos nem, mert az itt nincs, talán TKOM, ami működne. Ezzen kapcsolatban gondoltam, hogy írok nekik emailt, ha béna leszek és nem találom a neten magamtól.


"De ugye ezt a problémát nem így akarod áthidalni?"


Igazából gondoltam rá áldozni egy kis pénzt, de ez csak pár ezer forint, diák vagyok, keskeny budgettel. SZóval drága szolgáltatásokat nem tudnék venni sajnos. A GPS-t gondoltam kikapcsolni, de, ha mindenképp kér hozzáférést az app, akkor sok mindent nem tudok csinálni vele. :(



"De ugye ezt a problémát nem így akarod áthidalni?"


1: ez jó ötlet, kipróbálom! Köszönöm!

2: az a baj, hogyha a tiktok észreveszi a VPN-t, shadowbannol, azaz a videóimat senki se fogja látni. Nem teljes ban, be lehet jelentkezni, de értelme nincs, mert a videóimat eltünteti mások elöl, a ranlistában meg leghátra rak.

3: Ez nekem túl bonyolult, de, ha az első nem működne, akkor megtanulom a youtuberól. Azon minden IT cucc fent van. (csak ez nem) :D


Fake GPS-t már töltöttem le androidra, de nem mindig működik. Vannak appok, amik észreveszik, legalábbis azt, amit én használtam. (Google play, első találata volt az app. a többi fake GPS-t nem próbáltam.)


Köszönöm mégegyszer! Már tényleg a netet bejártam ezért, de az volt a gond, hogy a korosztályom nem tudja, az idősebbektől meg csak a negatívakat kaptam a tiktok miatt. Mindenki az írja, hogy butít, ami igaz is, de egyrészt ez már elterjedt és visszafordíthatatlan, másrészt meg régen is ezt mondták, amikor a facebook megjelent, szóval szerintem az összesnél ez lesz már.


Köszi a segítséget, és hogy ennyit rámszántál, nagyon jól esett :)

2022. okt. 22. 16:09
 10/12 anonim ***** válasza:

#9:

Szívesen..


Ha VPS-t veszel, nem bonyolult. Az alap Linux-t mikor feltelíptik rá (mert telepítve kapod meg értelemszerűen), egyből lesz egy SSH hozzáférésed. Az meg alapból tud SOCKS5 proxy-t.


Ennyi... Egy új bitet nem kell telepítened, vagy konfigurálnod. És máris van egy fix IP címed saját proxyd. Csak hát olyat használj, ami USA szolgáltató címtartományból ad a szerverednek egy IP címet.


Utánya a Windows-ra letöltöd a putty nevű SSH klienst.

És mielőtt csatlakozol az újdonsült "proxy"dhoz, beállítod a Connection/SSH/Tunnels opióknál a Source portot mondjuk 9999-re, és a "Dynamic" módot. Majd "Add" gomb. Ha jól csináltad a listában megjelenik: "D9999" Ezután vissza a Session lapra, és csatlakozol. (Host Name-nál a VPS IP-je, Port marad 22 vagy amit a szolgáltató adott). Majd megnyíló ablakban a szolgáltatótol kapott felhsználó névvel és jelszóval bejelntkezel. Kapsz egy Linux command promptot, de nem érdekes. Nem kell pickálni :) (Bár megtanulhatod a Linux-ot, hidd el hasznos :)


Utána a böngésződben beállítod Proxynak a 127.0.0.1 címet és 9999 portot Kiválasztod hogy ez egy SOCKS5 típusú proxy. Ha lehet beállítod a proxy-n keresztüli névfeloldást is. És voilá... a friss VPS-es publikus címén keresztül látja a böngésződ a világot :) Ennyi.

És csak a Tiéd, mert a VPS SSH-ra nem tudsz csak Te belépni. Ráadásul az SSH csatorna védett, így senki nem látja mit mókólsz az USA VPS szerveredig bezárólag...


Videó:

https://www.youtube.com/watch?v=sTCiPnth0GM

Ebben a videóban port 2680-ne zavarjon, 9999-el is menni fog :D


Telefonon kicsit bonyolultabb, de azokra is van SSH kliens. Pl a ConnectBot. ott azt hiszem lehet Dynamic proxy-t állítani mint a putty-nál. Ott is ugyanaz, beállítod és csatlakozol. Aztán a böngészőben (vagy az appban ha lehet) SOCKS5 proxy-t állítasz... De ezt nem próbáltam, csak nagyvonalakban.

2022. okt. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!