Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Black friday ideje alatt szeretnék vásárolni egy laptopot.


Sosem volt még laptopom így nincs tapasztalaltom a témában.


Amire használnám:


-filmnézés ( 60hz-es fullhd tv-re kötve)


- lightroom / photoshop


- néha játszanék pár egyszerűbb játékkal (Terraria, de jó, ha elfut 60fps mediumon a GTA V viszonyításnak)


- pár program használata (nem 3D tervezés)



Kritériumok


I5 proci


200-250 ezret költenék rá


Nagyon max 300, de az legyen nagyon jó ár / érték arány



Annyit mondtak nekem hogy a HP laptopoknak silány az anyaghasználata, ez igaz? Melyik márkát kerüljem?



2022. okt. 20. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

"Annyit mondtak nekem hogy a HP laptopoknak silány az anyaghasználata, ez igaz? Melyik márkát kerüljem?"


Ilyet nem lehet márkánként kijelenteni. Kb. mindegyik gyártónak vannak belépő szintű és prémium(abb) termékei is. Az viszont biztos, hogy a 200-300 ezres sávban a jobb összeszereltségű laptopokat el lehet engedni, mert ilyen nincs. Mondjuk szerintem az anyaghasználat az emberek 90%-át pont hidegen hagyja egy laptopnál.


A leírtak alapján én azt mondanám, hogy:

- Az i5-ös széria egy jó közepes proci, de az AMD Ryzen 5-ös szériát sem zárnám ki élből. Plusz semmiképp se csak annyit nézz, hogy Intel és i5, mert i5-ből is van kismillió fajta. Rohadtul nem mindegy, hogy i5-11320H, i5-11400H, i5-12500H, stb. Mindenesetre az interneten egy rakás benchmarkot találsz. Pl. ha bepötyögöd a googleba, hogy "i5-11320H i5-11400H", akkor az első találatok között lesz ez az oldal, ahol összehasonlítja a két típust és le is írja, hogy mikben jobbak egymásnál: [link]

- Szerintem 16 giga RAM-mal jó leszel. Kevesebbet nem ajánlanék, a több meg erre a felhasználásra felesleges, plusz a RAM-ot utólag is könnyű bővíteni.

- Háttértárnak 2022-ben én már csak SSD-t ajánlanék. Egy 512-es szerintem a normális használathoz mindenképp kell, de én rámennék az 1 gigára inkább.

- A játékokhoz kell egy dedikált videókártya is.

- Én a matt kijelzőt tartom praktikusnak.

- Full HD felbontású kijelző kell, jobb felesleges.

- A 15,6 colos képernyő méretet javaslom, általános felhasználásra ez jó. Nem túl kicsi, de könnyű hordozni.

- A billentyűzetvilágítás eléggé praktikus dolog, szóval ehhez ragaszkodnék.

- Operációs rendszer nélkül venném a laptopot, ezen elég sokat lehet spórolni. Vehetsz neten szürke Windows kulcsokat 2-3 ezer forintért.


Az általam ismert megbízható boltok közül is a legolcsóbban "konfiguráltam" össze a lehetőségek listáját és így is 300 alatt csak egyetlen laptop volt:

[link]

2022. okt. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

“ lightroom / photoshop”


Ennél a pontnál kell feladni a max 300ezret

2022. okt. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Kedves, kérdező!


Mivel írtad a Lr & Ps használatát, lenne pár kérdésem:


-érintőkijelzős lapost szeretnél-e?

-biztos, hogy laptopot szeretnél-e?

-ha igen, akkor miért?


Kezdetben 300k ft alati laptop pár layeres munkára még elmegy kicsi dpi-s gyakorlásokhoz.


Komolyabb munkák alapon 300dpi és rengeteg layer.

S bizony kell ide teljesítmény, ha nem akarsz idegrohamot kapni, hogy lasabban reagál a gép, mert nem bírja. Hiába húzod lendülettel a vonalat, ha miliméterekkel le van maradva a gépen a vonal.


Lehet trükközni, ám őszintén:

Ha ár kiadsz valamire értelmesre menjen.


Laptopoknál a hordhatóságot fizeted meg. Ezért drágábbak.


Azt is vedd figyelembe: laposokat x évenként érdemes eladni.

Lejár idejük.

Főleg mivel sokan nem használják megfelelően pl töltési szabályok, belefullasztják ágyneműkbe stb.


+nem tudod az alkatrészeit kicserélni jobbra, mint egy gépházban.


Nekem is van egy laptopom acer spin 5, ám kisebb munkálatokra, utazásra, mivel sokat jövök-megyek adott időszakokban.

Laposnál használok csalást.


Ám asztali mindent visz.


Gondold át.


Ha mégis lapos mellett döntesz az árát meghatározza az is, hogy sima vagy érintő kijelzős.


Milyen szinten űznéd a Lr, Ps - t?

2022. okt. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
12%
Lenovo, acer, asus.
2022. okt. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!