Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lézeres vagy tintasugaras...

Lézeres vagy tintasugaras nyomtatót vegyek?

Figyelt kérdés

Tudom ez a kérdés már sokszor fel volt téve, de az én szemszögemből talán egy kicsit más válaszokat kapok.


Alapvetően színes fényképek nyomtatására szeretném használni, hetente kb. 10 kép, nagyjából a lap 90-100%-os kihasználtságával. Szöveges dokumentumokat is nyomtatnék vele.


Van egy HP OfficeJet G85-s tintasugaras gépem, a kép minősége sajnos nem az igazi vele.


Ami fontos számomra, az a fogyasztás. A jelenlegi nyomtatómban két fej van, és nagyon sokáig bírják, ráadásul 2-3 ezerért töltetem újra. Hasonlóra gondoltam, jó minőségű képek nyomtatásával kombinálva.


Tudtok ajánlani ilyet? 30-40 ezeret szánnék rá!


Köszönök minden választ!


2010. szept. 28. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

színes képek, minőségi nyomtatásához CSAK az un. tintasugaras fotónyomtatók jöhetnek szóba, természetesen csak jóminőségű fotópapírra!

pl.: Canon PIXMA 1 pikoliteres fúvókákkal, 6-8 színű patronnal, vagy a HP Photosmart 6 színpatronos stb.

a HP OfficeJet G85-t, hagyd meg dokumentum nyomtatásra

2010. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:


[link]


Szerinted hány 90-100%-os színes kép készíthető vele?

2010. szept. 28. 21:53
 3/3 anonim ***** válasza:

a készíthető képek száma egyenesen arányos a fotópapír árával, minőségével! ( minél jobb minőségű a fotópapír, annál több képet tudsz nyomtatni vele! )


....DE a linkelt készülék, NEM csak fotónyomtató, hanem multifunkciós, szkenner, másoló és nyomtató egyben!

ugyanezt a tudású nyomtatót, 1 funkcióval (fotónyomtatás) olcsóbban megkapod, vagy ugyanezért az árért, profibb, csak fotónyomtatót kapsz!


pl.: HP PhotoSmart D5460 ( -29.743 Ft)

[link]

(ennek az 1-el kissebb testvére: [link]


egyszerű fényképnyomtatás akár számítógép nélkül is. CD/DVD nyomtatás.

Laboratóriumi minőségű fénykép.


nyomt. seb.: ff. /A4 = 31 oldal/perc

nyomt. seb.: színes A4 = 24 oldal/perc

Nyomtatási technológia: HP termál tintasugaras, 6 tintás PhotoRet IV

színes felbontás: 4800 x 1200 dpi fotópapírra

csatlakozás USB 2.0, PictBridge, memóriakártya-csatik

alapvető képjavítások lehetősége (pl. vörösszem-eltáv. stb.)

szoftverek:

HP Photosmart Essential, HP Smart Web Printing 2.0

stb.

A doboz tartalma:

HP Photosmart D5460 nyomtató, HP 364 fekete, Photo Black, ciánkék, bíborvörös és sárga tintasugaras nyomtatópatronok, nyomtatófej összeszerelése, HP Photosmart Essential szoftver CD, üzembe helyezési útmutató, felhasználói kézikönyv, tápegység, hálózati tápkábel

2010. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!