Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » HP laptop bekapcsolás után...

NGábor83 kérdése:

HP laptop bekapcsolás után kék kijelző, BitLocker recovery felirattal. Kulcsot kér, azt viszont nem tudom. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Boot sorrendet állítottam be win 10 telepítés miatt, viszont nem indult el a telepítés. Addig ügyeskedtem, míg a Bios-ban sikerült visszaállítást eszközölni, viszont nem számltam a fenti dologgal. Adatvesztés nem számít.

2022. nov. 12. 19:11
 1/5 DK-s ***** válasza:

Konkrétan nem ismerem a BitLocker-t, de amiket olvastam róla, az alapján ez az operációs rendszer részét képezi, nem a BIOS-ét.


Vagyis a vinyó másik géppel történő leformázása (teljes formázással), vagy a vinyó-csere megoldhatja a problémát.

2022. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha be vagy jelentkezve a Microsoftnál, itt megtalálod.

[link]

Kézzel kell majd bepötyögni, szóval érdemes pl. telefonon megnyitni, vagy ott megjeleníteni.

2022. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Boot sorrendet állítottam be"


Állítsd vissza a sorrendet ahogy volt.. :)

2022. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

- Ahogy #1 írta a lemez teljes formázása megoldja, hogy ne kérjen kulcsot.

- A Boot menü eléréséhez nem kell BIOS-ba állítgatni mert mindegyik márkánál ellehet érni valamelyik billentyűzettel.


A HP laptopoknál pl. Esc vagy F9 gomb megnyomása rögtön a bekapcsolása után.

2022. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 vagyok


Egyedül az Acer-nél kell a BIOS-ba engedélyezni az F12 Boot menüt, mert alapból leszokott lenni tiltva.

2022. nov. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!