Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A monitor fekete képet mutat...

A monitor fekete képet mutat bekapcsolásál,de a led villog. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Többször is bekapcsoltam a számítógépet. Elsőre bejött a kép,de nem érzékelte a billentyűzetet, sem az egeret. Második-harmadik próbálkozás után fekete képet mutatott villogó leddel. Következőnél kékhalált kapott a gép és újraindította magát, utána ismét fekete képet adott. Mi lehet a probléma?

Nagyon remélem, hogy nem a videókartya, hiszen pár hónapja vettem...



2022. nov. 15. 06:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kékhalál hibakódját lenne jó tudni, de egyébként könnyen kipróbálhatod. Feltételezem, van a gépben integrált kártya is. Ha kiveszed a videókártyát, és rádugod a monitort az alaplapra, és úgy bejön minden, akkor a videókártya szar.

Ha van egy másik kábeled, ami a monitorba megy, előbb azt is kipróbálhatod, de általában nem szokott lenni :D

2022. nov. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha több bemenet van a monitoron, az van kiválasztva, ami a géphez csatlakozik?

Nme lazult meg, csúszott ki a csatlakozó?

2022. nov. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha csak úgy ki-be kapcsolgatod a 230-at a gépen akkor nem csoda ha megzakkan az oprendszer... :(
2022. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb ha először finoman megmozgatod az alaplapon az összes kábel csatlakozást , a ramokat kiveszed vissza rakod, a videókártyát is ki veheted majd vissza rakod, utána próbálsz egy indítást, közben figyeled hogy nem e sípol az alaplap fontos hogy mit sípol(rövid és hosszú jelek akár egy morzekód) a jelekkel a bios behatárolja a hiba jellegét.


[link]

2022. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam másik monitorral, ugyanúgy nem működött. Végül kiszedtem a videokártyát, és az eredeti monitort az integráltra kötöttem. Így viszont már minden működött... Tehát a kártyával van valami gubanc. Nagyon sajnálom mert pár hónapja vettem. Megpróbálom holnap másik kábellel (hdmi-re váltok) hátha csak a csatlakozó a rossz.
2022. nov. 15. 20:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Öröm lehet az ürömben, hogy ha pár hónapja vetted, akkor még van rá garancia. Én hangkártyával jártam egyszer így.
2022. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na a helyzet az, hogy most már az integrálttal sem ad képet. Fogalmam sincs mi lehet a baj, mert egyébként nem értek ezekhez... Talán megpróbálom a 4. válaszoló tanácsát, csak félek nem akarom még jobban elrontani.
2022. nov. 16. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a ramokat kiszedni, és csak egyet tegyél vissza. Aztán ha úgy jó, rakd vissza a többit.
2022. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!