Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gamer PC adás vétel hogyan?

Gamer PC adás vétel hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szeretnék gamer pc-ket építeni és azokat adnám tovább haszonnal.


Akik ilyennel foglalkoznak azoktól kérdezném, hogy a hardvereket honnan szerzitek be? Vagy csak már kész gépeket vásároltok és adtok tovább?


Ha építetek is akkor mi szerint dobtok össze egy pc-t? Vagy amit találsz otthon azt össze rakosgatod? 😀


Raknák össze kezdésnek egy ryzen 5 1600 rx 580 8gb kombóval gépet amit tovább adni szeretnék és abból megint összerakni egy másik gépet.


Vagy akik ezzel foglalkoznak hogy csinálják?


Régebben is rakosgattam össze pc-ket és szerettem is csinálni tök jó hobbi lenne számomra.



2022. nov. 19. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Régebben is rakosgattam össze pc-ket és szerettem is csinálni tök jó hobbi lenne számomra"


Most nem a kedvedet akarom elvenni, de ez nagyon nem így működik. Az ember magának hobbiból össze dugdossa a hardvereket, és utána gyönyörködik a munkája gyümölcsében, de!

Ezt magadnak csinálod, semmilyen felelősséggel nem tartozol senkinek. Ellenben eladásra szánt gépeknél, már vállalnod kell a felelőséget minden egyes szál vezetékért mikor eladod!

És akkor ugye használt hardverek, amiknek nem tudod az élettörténetét, hogy éppen milyen vérpistikék gyilkolták 100 fokon a VGA nyákját és hasonlók. Szóval nem olyan egyszerű mint azt sokan gondolják.


Akik ilyen gépeket árulnak, sok éves tapasztalattal rendelkeznek, megvan a javarészt külföldi forrás ahonnan olcsón hozzák be a hardvereket. Aztán ha valami rossz, akkor vagy kicserélik, vagy visszaadják a pénzt. Ehhez meg azért nem árt némi tőke is. Vagy a másik mikor hibás hardvereket vesznek meg, és felújítják vagy felújíttatják és máris kerestek egy VGA-n 20-30%-ot. Ehhez szintén kell bőven tőke.

Magyar használt piacon értelmes áron úgy, hogy érdemi nyereséget tudj termelni belőle nem igazán fogsz hardvereket találni. 10-20 ezer forintokért te sem árulnád hónapokig a PC-t úgy, hogy minden pénzed benne áll.

Mondom nem a kedvedet akarom elvenni, elméletben minden egyszerűbb, csak a gyakorlatban másképp mennek a dolgok.

2022. nov. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ehhez tőke sem árt, meg valami kis kezdeti ismertség mert amugy miért választana bárki egy idegent ha egyszer ilyen szolgáltatást a nagy boltoktól is kaphat?
2022. nov. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki ezzel foglalkozik az nem fog neked tanácsot adni, mert érthető okokból nem akar konkurenciát csinálni magának..


#1-es jól írta, hogy az fontos, hogy legyen forrásod ahonnét olcsón meg tudod szerezni a hardvereket. Ezeket a forrásokat meg hétpecsétes titokként őrzik a kereskedők.. Idehazulról anyival olcsóbban nem fogod tudni beszerezni a hardvereket, hogy nagyobb haszonnal is eltudd adni. Ezek a seftelők, akik Hardveraprón is hirdetnek, nekik kilépült köreik vannak: Németprszág, Ausztria, Svájc, stb helyekről szinte ingyen beszerzik a leselejtezett gépeket, alkatrészeket és ez ma egy elfogadott "szakma" jelenleg idehaza. Adót se fizetnek utána, mivel magánszemélyként hirdetnék, úgy nem kell adózniuk sem. Sokan ebből élnek meg manapság, nem is rosszul.

2022. nov. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

"Raknák össze kezdésnek egy ryzen 5 1600 rx 580 8gb kombóval gépet amit tovább adni szeretnék és abból megint összerakni egy másik gépet."


Nagy sikered lesz :D

2022. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%

Havonta 1-2-3 gépet összeraksz, akkor az okés, nem szembetűnő senkinek.


Ugye itt a lényeg az, hogy a NAV azt akarja, hogy te adózz az üzleti tevékenység után, vállalj garanciát, meg ilyen marhaságok. Van is ennek egy jogszabályban foglalt összege, illetve adott esetben bizonyítani kell, hogy saját magad által használt eszközt adsz tovább, és nem üzletszerűen kereskedsz. Nem tudom hogyan van pontosan, ez jogi/gazdasági kategória.

Nyipván a lebukás esélye az még a jogszabályi értékeken felül is kevés, mert kishal lennél.

2022. nov. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Magyarországon ezt senki nem fogja firtatni. Az hogy mi számít üzletszerű kereskedésnek agy sem igazából irtó nehéz bizonyítani. Mert ha én pl. hobbi gyűjtő vagyok és van otthon 1000db alaplapom, 5000db processzorom és 500db VGA-am azt nekem bármikor jogom van eladni, meghirdetni. Van aki lepkéket gyűjt, van aki hardvereket...
2022. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!