Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asztali PC,amikor megnyítok...

Asztali PC,amikor megnyítok valamit a ventillátor felpörög?

Figyelt kérdés

Amikor dolgozik a rabszolga akkor mindig pörgeti a ventillátort,ha nyugalmi állapotban van akkor meg szépen normál üzemmódba lép.Nem a helyes szavakat használtam,annyira nem vagyok rá hangolva.Lehet,hűjén hangzik a kérdés,egyesk még mosojognak is a kérdésen de tartok tőle,hogy a PC az utolsókat rugja.Lehet ettől valami baja vagy csak én reagálom tul?Javítani lehet rajta?

Nem vagyok hűje csak alul tájékoztatott.


2022. nov. 24. 12:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem régen volt 10-es telepitve rá és tiszta a belseje,pasztázva már egy pár éve nem volt.
2022. nov. 24. 12:07
 2/7 A kérdező kommentje:
SSD van benne nincs vinyó sem
2022. nov. 24. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet, hogy csak nem levegőzik a ház rendesen vagy közel van valami hőforráshoz
2022. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3 Sajnos eléghűvös van a lakásban és már az oldal és lett szedve a gépről.Tehát nem tud túl melegedni.Én is gondoltam a túlmelegedés lehetőségre,de ez a rabszolga vacakolgat valamiért.
2022. nov. 24. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak rosszul van beállítva a ventillátor vezérlés és ezért dolgozik ilyen idegesítően.
2022. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Ahogy John McClane ajánlotta, az alaplap beállításaiban (BIOS) kellene a ventilátort csendesebbre állítani. (az alaplap modellszáma alapján rákereshetsz hogyan kell beállítani)


1.

BIOS beállításra Google első találat: (biztosan eltér kicsit a te alaplapodtól)

[link]

(ahogy látom, itt a gépházhoz járó vezérlőre rácsatlakoztathatók ventilátorok, és a hozzá járó külön programmal sebességgörbét is rajzolhatsz hozzájuk)


2.

Esetleg megpróbálhatod a Windows rendszerben átállítani a hűtési házirendet Aktívról-Passzívra.

Pl. Windows 10-nél: [link]

Ha melegedni kezd a processzor:

- Aktív: először a ventilátor sebességét növeli, majd ha ez nem segít, akkor csökkenti a processzor sebességét,

- Passzív: először visszaveszi a processzor sebességét (több lépcsőben), majd ha ezzel sem csökken a hőmérséklet, akkor növeli a ventilátor sebességét.

2022. nov. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6 Ez segitett,most már csendesen müködik,helyre állt.Köszönöm!

Felpontoztalak.

2022. nov. 24. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!