Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excelben hogyan tudom beállíta...

Excelben hogyan tudom beállítani, a rácsozás nem téglalap, hanem négyzet alakú legyen?

Figyelt kérdés

Először megpróbálkoztam azzal, hogy a sormagasságot, és az oszlopszélességet ugyanannyira állítottam be.


Majd megpróbálkoztam ezzel is: [link]


De egyik sem működött.



2022. dec. 3. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
És miért nem jó, ha ugyanakkora az oszlop és a sor? Nekem az négyzetnek tűnik... user error.
2022. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért, mert mindig egy elnyújtott téglalapot kaptam.
2022. dec. 3. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig így kell, viszont a sorok és oszlopok skálázása nem egyforma a konkrét érték megadásánál. Ha ugyanazt a számot írod be a szélesség/magasság dobozba, nem négyzetet kapsz, mert azok nem a képpontok számát jelölik.

Viszont amikor húzod az oszlop szélességét, kiírja mögötte zárójelben hogy hány képpontos. Ugyanezt az értéket kell a sorok húzásánál is figyelni, ekkor lesz egyforma méretű.


Három lépésből megoldható:

1. kijelölöd az összes cellát

2. az egyik oszlophatárolót megfogva kihúzod a kívánt szélességig, majd megfigyeled ez hány képpont.

3. az egyik sorhatárolód megfogva lefelé húzod addig az értékig, ami az oszlop képpont értéke volt.

2022. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a sormagasságot és az oszlopszélességet beállítod egyformára, akkor abból egy oldalt kinyomtatva, ott sem lesz négyzet alakú?


Gyanítom, hogy a monitort kellene az eredeti, natív képfelbontására beállítani.

[link]

2022. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már megoldottam.
2022. dec. 3. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!