Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Videókártya használat miért...

Videókártya használat miért nem 100%-os?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy pl gta v-nél a videókártyám nem akar tovább dolgozni :D


Szinte csak elketyereg benn a kártya alapjáraton... 20-30%


Full HD felbontáson ultrán minden és csak 60-80 fps-em van viszont én stabil 144-et szeretnék amit a kártya lazán tudna is de valamilyen oknál fogva nem szeretne dolgozni.


De ha pl red dead redemption 2-vel játszok szintén full hd-ban ultrán minden ott viszont 100%-on megy a vga használat és ott meg is van a stabil 120-150 fps.


A procim max 30-40%-on megy ha a videókártya 100%-on. OC-vel is próbáltam de ugyan ez a helyzet.


CPU: Ryzen 5 5600x

GPU: RX 6900 XT


Mit tudok tenni ez ellen? Milyen beállításokat érdemes megnézni?



2022. dec. 11. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez tényleg gyanús... ugye stabil 60 fps utalna arra, hogy vertikális szinkronizáció be van kapcsolva, de azt írod, hogy felmegy 80-ig is az fps szám.

Így nem értem mi korlátpzhatja be.

2022. dec. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

GTA V esetén hány magot hajt ki a prociban?

Régi játék és úgy tudom elsősorban konzolra adták ki, így lehet, hogy csak nincs rendesen optimalizálva

2022. dec. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!