Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri egy 2015-ös 12 inches...

Megéri egy 2015-ös 12 inches Macbook?

Figyelt kérdés

Alapból Windowsos vagyok, de most kellene egy laptop, amit hurcolászni tudok és pont eladja valaki a 2015-ös 256GB-os, 8 GB Ram-os, 1.1Ghz Intel M-es Macbookját. Semmit nem értek a macekhez. Azt tudom, hogy a legújabb Ventura már nem fog futni rajta, és hogy a 8 GB Ram az elég lenne ahhoz, ahogy szoktam használni a gépeket, mert a mostani laptopomon is annyi van és jól fut.


120-ért adja el az illető. Mi a véleményetek erről a macről és ez megéri-e? Köszönöm előre is!


2022. dec. 21. 16:17
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


120-130-ért találsz 256 GB SSD-s, és 8 GB RAM-os gépet, és a processzora is korszerűbb. Attól, hogy rajta van egy alma, ez a gép még a 120 felét sem éri meg.

2022. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ráadásul mondtad is, hogy Windowsos vagy. Előző voltam.
2022. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szia! Az a gép 1 kiló környékén van? Ez egy fontos része lenne a keresésemnek. Ami windowsos gépet találtam (igaz újonnan) az 300+ volt.
2022. dec. 21. 16:30
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Papírboltban vehetsz öntapadós alma matricát amit ráragaszthatsz a windowsos laptopod hátuljára, amitől menőbbnek fogsz tűnni. :)
2022. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem azért venném, mert almás, hanem mert most ez van eladóban a környékemen és kell nekem egy 1 kiló környéki laptop. Ha lenne ugyanennyiért windowsos, akkor tuti azt venném.
2022. dec. 21. 16:40
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, attól hogy korlátoltak a képességeid, és nem tudsz, vagy inkább nem akarsz rákeresni a laptop használt piacra, az ne legyen már a válaszolók hibája.

Egy 8 éves laptopról beszélünk. Tudod te a számítástechnikában 8 év mit jelent?

2022. dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó. Nem Magyarországon élek. Itt a helyi használtas honlapokon nem lehet bízni az emberekben mert többször átbasztak már. Ezt a laptopot egy másik külföldi adja el, ami azért jó nekem, mert mivel egy kisebb közösség vagyunk, ha valamit átcsesz akkor könnyű megtalálni az illetőt. Viszont pont a közösség kicsisége miatt nem úszunk a laptopokban. Tudom mennyit jelent 8 év a számítástechnikában. Nem ez volt a kérdés. Az volt a kérdés, hogy megéri-e. De akkor ezekszerint nem. Bár van egy olyan érzésem, ha 10 ezerért adná akkor se érné meg szerintetek, mivel almás ezért itt mindenki alapból utálja. Nem is tudom miért kértem segítséget.
2022. dec. 21. 17:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7/

Akkor legalább írd oda a kérdésed után hogy: "Az elvárt válasz: igen"

2022. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Senki nem kényszerít arra, hogy külföldország helyi laptopos honlapjain vásárolj.

Mivel forintban adtad meg az árat, így talán evidens, hogy az emberfia azt feltételezi, hogy korlátoltak a képességeid amiért nem tudsz találni gépet a piacon.

Amúgy meg van egy sejtésem, hogy a nagy francokat laksz te külföldön. Csak besértődtél amiért leírták, hogy szar ár ezért a gépért, aztán előkellett venni valami kártyát.

Egyébként meg vedd csak meg, jó lesz az neked, 120 ezerért szinte ingyen van 😊

2022. dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem és nem és nem. Ezek az ezeréves, a megjelenésükkor sem erős hardverű régi Mac-ek, főleg a szoftveres támogatás megszűnése után, szimpla pénzkidobásnak számítanak.


Nem tudom, hogy mire szeretnéd használni, de ennél minimálisan több pénzért, normálisan használható, 3 évig garis, hosszú ideig frissülő oprendszerű laptopokat tudsz venni.

2022. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!