Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez kapcsolódhat esetleg...

Ez kapcsolódhat esetleg videokártya problémához?

Figyelt kérdés

Nem tudom ez kapcsolódhat e a számítógéphez mert elméletileg nem a fényképezőgépekkel van baj


Na most nem tudom mennyire tartozik ide a kérdés de van egy ismerősöm aki munka szinten fotózik van két gépe is és a jelenséget mind két gépen készült képeknél észlelte.Szóval a lényeg van egy számítógépe amiben van egy i5 4460+16gb ram+nvidai Ti4200 videokártya ami már ős öreg,szóval anno mikor néztem a photoshopot a gépen a videokártyára már akkor csak egy zöld pipát kapott minden másra piros.A hiba az lenne,hogy képnézőben meg a photoshopban is életlennek tűnnek a képek viszont laptora ami újabb átrakva a képek ha nem is mind de ott kevésbé van ilyen éltelenedés dolog a képeken.Lehet esetleg ez a hiba a videokártya hibája vagy máshol érdemes kutakodni a megfejtés után?



2022. dec. 22. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
GeForce 4-ből nem volt PCI-Expresses kártya, LGA1150-es lapokon pedig nincs AGP.
2022. dec. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy 1-es is írja esélyes, hogy nem Ti4200 az a videokártya, talán valami hasonló nevű egy újabb (de ma már szintén régi) szériából?


A monitor a régi gépen milyen kábellel van a géphez kötve?

Analóg VGA kábel vagy valamilyen digitális (DVI, HDMI, DisplayPort)?

Nem lehet, hogy ez a gond?


Ha monitor beállításai között a sharpen opciót piszkálod (ha van ilyen), akkor az befolyásolja? Ezt még digitális kábel esetén is érdemes megnézni, van olyan monitor, ami akkor is enged sharpen-t állítani.


Egyébként maga a videokártya is befolyásolhat persze, akár driver verzió is, főleg abban az esetben, ha a képnéző alkalmazást DirectX (Direct2d) stb. gyorsítással megy. Most már pl. a böngészők is ilyenek és volt is időként példa homályosságra egyes GPU-k + elrontott driver esetén.


Lásd angolul pl.:

[link]

2022. dec. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2/


Valószínű rossz képet találtam másik gépről fotózva,azt hiszem amd kártya volt az ő gépében de az se mostani széria nem tudom felidézni a típusszámát pár hónapja volt itt nálam a gép azóta meg már volt nálam pár másik.DVI kábelt használ mondtam neki,hogy a másik monitorhoz lévő vga kábellel is próbálja majd meg milyen képet kap.A monitorát még nem láttam milyen csak annyit tudok róla,hogy egy dell.A driver is öreg mint a kártya ahogy írtam photoshopnál mikor indítottam és kiírta megfelelő e a kártya ott pl össz egy zöld pipa volt a többi mind piros volt,hogy nem megfelelő neki de a program ment attól.Mondtam neki,hogy kéne egy modernebb videokártya csak kicsit spórolós.Pedig ha mondjuk egy negyvenért pl venne egy rx580-at már az is jó lenne.

2022. dec. 23. 04:30
 4/4 A kérdező kommentje:

1/


Én tévedtem bocsi egy másik képet találtam más kártya volt fotózva.

2022. dec. 23. 04:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!