Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » “Gamer” Xiaomi telefon?

Bolcsi kérdése:

“Gamer” Xiaomi telefon?

Figyelt kérdés
Keresek egy olyan Xiaomi vagy Samsung telefont ami jól bírja a sok órás játékot. Tudtok segíteni, hogy szerintetek melyik a jobb a készülékek közöl?

2022. dec. 28. 11:33
A kérdező szavazást indított:
Xiaomi Redmi 10
Xiaomi Redmi 10 Pro
Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 Pro
Samsung Galaxy s21
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

asus rog phone 5-6 xD

De ezek közül amúgy mi 11 v mi 11 pro inkább

2022. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Xiaomi Poco F4 5G.

Valami SD870-es telefonban gondolkoznék, mert kevésbé hevül fel.

2022. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáltam xiaomi 11 et és samsung s21 et is.

Xiaomi túlmelegszik, ez ellen nem igen lehet tenni.

Samsung pár óra alatt lemerül de egy powerbank megoldja.


Végül s21 et tartottam meg mert összességében gyorsabban reagál.

2022. dec. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát SoC-ban a Mi 11 és a Mi 11 Pro a legerősebb (ugyanaz van bennük), utánuk nem sokkal lemaradva az S21 és utána sokkal lemaradva a Redmi 10 Pro és még sokkal hátrébb a Redmi 10.


Viszont Mi 11-et újonnan már nem is lehet kapni és úgy látom hogy 11 Pro-t sem. A Redmi-ket azonnal kizárnám, ahogy az S21-et is, egy okból: alig lehet kapni pár helyen, ezekről a helyekről pedig nem szívesen vásárolnék, sőt van ahol egyenesen röhejesen túlárazva kínálják.


Viszont a figyelmedbe ajánlanám az S21 FE-t, ami ugyanúgy Snapdragon 888-al SoC-al rendelkezik mint a Mi 11-ek, lehet még kapni és az egyik legjobb ár/érték arányú készülék ebben az árkategóriában.

Két verziója van, az egyik 6 giga rammal és 128-as háttértárral, meg van egy 8 giga RAM-os, 256-os háttértárú is. A Samsung hivatalosan 260-ért és 295-ért kínálja ezeket, de gyakran vannak akciók és természetesen vannak olcsóbb ajánlatok is, megbízható boltoktól is.

Normál használatra, magamnak a 6 gigásat venném, viszonylag keveset játszok, nem tudom mik az igényeid, de lehet hogy ott a 8 gigás már jobb döntés lehet. Nem tudom, hogy a komolyabb mobiljátékok mennyire veszik igénybe a készülék memóriáját.


Játék közben viszont mindegyik telefon merülni fog durván.

2022. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Heavenly Host 77 válasza:
Poco X3 pro
2022. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Poco X3 pro"


Nem forgalmazzák már.

2022. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4.Nem a merüléssel van a gond, hanem hogy az SD888 és a Gen 1 is erősen le van szabályozva terhelés alatt, illetve iszonyat módon hevül is.

Ezért inkább a középkategória tetején érdemesebb nézelődni, mert jelentősen hatékonyabbak és tovább tartják a magasabb teljesítményt kevesebb hőtermelés mellett.

Amúgy meg felső kategóriában az Apple tervez csak jó ideje normális SoC-t ilyen tekintetben, de még ott sem 100%-os ha nincs hidegebb közegben használva.

2022. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"#4.Nem a merüléssel van a gond, hanem hogy az SD888 és a Gen 1 is erősen le van szabályozva terhelés alatt, illetve iszonyat módon hevül is."


Nyilván ha túlmelegszik, akkor visszaveszi a teljesítményt. Azonban átlagos játékoknál ez nem fog gondot okozni. Magas teljesítményigényű játékoknál pedig ott lesz a választási lehetőség:

- Vagy játszol magas grafikai beállításokon az erősebb hardverrel és ha túlmelegszik, akkor esetleg visszaveszed a beállításokat, bár szerintem a legtöbb játéknál ennek nem áll fenn a veszélye. Értem én, hogy szeretik a mobiltesztelők végigfuttatni ugyanazt a tesztszoftvert 20x egy telefonon, aztán rácsodálkoznak, hogy "jé, hát visszavette a teljesítményt", de ilyen állandó magas terhelés nem jellemző.

- Vagy a gyengébb hardverrel alapból nem fogod tudni a magas beállításokkal élvezni a játékot, szóval marad a "közepes" látvány és ugyanúgy ott lesz a túlmelegedés lehetősége...


Plusz hát meg kell nézni, hogy melyik telefonnak milyen a hűtése. Vannak olyan modellek, amik csúcs SoC-al sem melegszenek, csak jellemzően nem ebben az ársávban.


"Amúgy meg felső kategóriában az Apple tervez csak jó ideje normális SoC-t ilyen tekintetben, de még ott sem 100%-os ha nincs hidegebb közegben használva."


Ez igaz. De mondjuk nem is értem mit várnak az emberek, a mobilokat nem hosszútávú magas terhelésre találták ki. Egy körömnyi helyen nem lehet megoldani úgy a passzív hűtést, hogy a termék ára ne szálljon el.

2022. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!