Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Otthoni használatra milyen...

Otthoni használatra milyen használt laptopot vegyek? Jó lenne ha Ajánlanàtok valamit,kb.50ezerig?

Figyelt kérdés
Nem értek hozzá egyáltalán, én csak otthoni netezésre, képek tàrolàsàra,cd íràsra használnàm. Használat és nem újat, újat teljesen felesleges.vannak garanciális használtak jó àrban,de nem tudom milyen márka,mi az a rom,ram,stb

2023. jan. 3. 23:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
56%
Te vagy a szopófantom?
2023. jan. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
ilyen aron kb amit talalsz es ha szerencsed van ssd van benne plusz egy linux es meg lehet hasznalhato is de ilyen felhasznalasra ennyiert en valami brand pct vennek hasznaltan
2023. jan. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
46%

"a cd jobban is szól"


Igen, a kövület tragacsodban nyilván olyan hangrendszer van, amivel objektíven megtállapítottad, hogy az mp3-ból írt cd jobban szól, mint az ajánlott ésszerű alternatíva. Hogyne.


"a neten láttam pl.47ezerért Hp laptopot.40-ér Acert,nehogymàr ne legyen jó arra hogy netezzek,esetleg online filmet nézzek, képeket tàroljak, "


Ha ennyivel jobban értesz hozzá, mint mindenki más, akkor haladj és vegyél a szekeredhez illő mezozoikus vackot, hajrá.

2023. jan. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
78%

Azt hogyan hívják amikor a leghülyébbeknek van a legnagyobb önbizalmuk?

Egyszer láttam youtubeon egy videót de nem jut eszembe a neve.

Van erre egy hivatalos kifejezés.

2023. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
69%

Szoktam segíteni az ilyen arcoknak, mint te, és mindig az van, hogy jóóóazooccsó. Aztán megveszik occsón a használt üzletit ésakkor:

Méénem fullHD? Méé angol a billentyűzet? Méé 20mbit/sec a wifi? Méé nem SSD, mé HDD? Méé csatlakozik le 80x a kontaktos USB-ből az egér?

Stb.


Persze lehet venni kommersz laptopokat is használtan, nekem is mindig azok vannak, mondjuk én újonnan veszem, csak azt kell tudni, hogy még a legóvatosabb használat mellett is a műanyag ház kb fél-egy év alatt elkezd szétnyúlni, a tapipad klakkog, a gombok néhol szorulnak (azok bírják talán legjobban amúgy).

Most ehhez add hozzá azt a hazánkban megbúvó mentalitást, hogy eladom majd, ha már szar...

Én sosem adtam el laptopom pont ezért, mert amikor előjönnek ezek a tünetek, nincs pofám pénz kérni érte.

2023. jan. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

@ 00:52


Nem a Dunning–Kruger-hatás-ra gondolsz?

2023. jan. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 DK-s ***** válasza:
0%

Én is ilyen gépet használok.


20-30.000-ből meg fogod úszni.


A legfontosabb amire figyelj, hogy a video legalább GMA 4500 legyen, vagy annál újabb. Azon már nem fog akadni semmi.


64 bites,

Kétmagos (DualCore), legalább 2 GHz-es órajellel,

RAM: DDR2, de jobb a DDR3, és legalább 4 Gb


Viszont egy ilyen minimalizált gép csak SSD-vel tud hatékony lenni! De azzal viszont pörög.



Ilyeneket webáruházakban már nem nagyon tudsz beszerezni, leginkább csak apróhirdetési oldalakon, vagy a marketplace-en.


Javaslom hogy kérj segítséget a kiválasztáshoz! Annyi mindenre kell egyszerre figyelni, hogy neked nem fog menni.

2023. jan. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 DK-s ***** válasza:
0%

Ami még buktató lehet, az a BIOS, AHCI támogatása.


Ez a LEGELSŐ szempont legyen, minden csak utána jöhet!


Hiába van akármennyire felszerelve RAM-al, hiába a csúcs video, ha csak HDD-t tudsz belerakni, mert az SSD-t is csak HDD-ként tudja kezelni.


Egy Core2-es gép HDD-vel, manapság már szinte használhatatlan.

2023. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
69%
És menetrendszerűen jön DK-s a marhaságával. Az AHCI hiánya az ég világon semmit sem jelent ssd szempontjából.
2023. jan. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
68%
Már 10 éve se nagyon volt optikai meghajtó a laptopokban, szóval a CD írás bajos lesz. A kocsihoz vegyél egy FM transmittert és akkor pendriveról, SD kártyáról vagy a telefon Bluetooth-ról tudod hallgatni a zenét.
2023. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!