Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy programozó vagy egy...

Egy programozó vagy egy informatikus hogy tud annyi mindent megjegyezni?

Figyelt kérdés

Amit jó ha évekig tanul, hogy fér minden a fejébe? Rendszerek-beállítások-menüpontok, vagy egy programozóknál a kódok parancsok, van belölük rengeteg. Én meg ezen gondolkoztam hogy hogy férhet ennyi minden az ember fejébe úgy hogy naprakészen visszaadja, és emlékezzen rá hogy mi mire jó és hogy működik...

Tehát lényegében nincs olyan hogy elfelejt dolgokat? Pl megtanulja a Windowst kezelni, de mondjuk a munkája során linuxos gépen kell dolgoznia x hónapig. Így nem felejti el a Windowst amit azelött tanult?

Ez csak egy egyszerű példa.

Én a saját szemszögemből nézve, ha elkezdek olvasni egy könyvet ami érdekel, és mondjuk 50 oldal után leteszem 1 hétre mondjuk és utána folytatom, akkor sokszor az van hogy nem igazán tudom már felidézni amit azelött olvastam mert nem emlékszem.


2023. jan. 4. 19:33
 1/5 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Nem elhanyagolható tény, hogy a könyvedet te csak egyszer olvastad el és akkor is sok új információt szereztél belőle. Mi meg bizonyos dolgokat éveken át többször csinálunk mire rögződik. De ha egy-két évig nem foglalkozunk olyan dologgal akkor azt is elfelejtjük. Én például Linux felhasználó vagyok. Szerver üzemeltetéssel is foglalkozok minimálisan, de inkább Desktop-os vagyok. Mégis rengeteg txt-m van parancsokkal tele mert nem tudom Őket megjegyezni. Persze a napi használatban lévők megmaradnak (meg sokat vissza is szoktam görgetni a nyíllal), de amiket 1-2 hétnél ritkábban csinálok ahhoz mindig előveszem a kis segédletemet.
2023. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy operációs rendszert kezelni olyan, mint biciklizni: ha már megtanultad, nem lehet elfelejteni.


Ha meg valami kell, akkor rákeres google-n. Stackoverflow-on biztos valaki megkérdezte, hogy mi az adott probléma megoldása és kapott rá választ.

2023. jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"megtanulja a Windowst kezelni, de mondjuk a munkája során linuxos gépen kell dolgoznia x hónapig. Így nem felejti el a Windowst amit azelött tanult?"


Olyan előfordulhat, hogy ha például Windows 7-es már évek óta nem látott az ember, és egyébként Linuxon dolgozik, akkor eltelik pár másodperc, mire végiggondolja, hogy Windows 7-en éppen hol van az adott beállítás.

De ha napi/heti/havi szinten használsz több rendszert is, ilyesmi nem igazán fordul elő. Én felváltva használok Linuxot, Windowst, MacOS-t, és olyanok néha előfordulnak, hogy a pillanatnyi figyelmetlenség hevében egy Linuxos parancsot a Windows-os paranccsorba írom be, vagy Linuxon nyomom a Windows+R billkombinációt, ...


Programozás tekintetében nálam nagyobb a felejtési ráta. Azt meg tudom mondani, hogy DOS alatt, Turbo Pascal 5.5-ös környezetben mit csinálnak a SetPixel/GetPixel parancsok, de a paraméterezésére már nem emlékszem. Vagy a SetVisualPage/SetActivePage parancsok is megvannak, de arra már nem, melyik parancsokkal lehetett a grafikus memóriába másolni memóriaterületet. Igaz, kb. 17 éve foglalkoztam utoljára Turbo Pascallal.

2023. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Huszon valahány éve vagyok a szakmában és fogalmam sincs milyen lehetőségek vannak az egyes menüpontokban. Ami azt illeti magát a menüpontokat sem tudom vakon felsorolni. Hát ilyen ez a popszakma!
2023. jan. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb olyanok, mint az orvosok, akik fejből tudják a kézcsont össze részét
2023. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!