Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem sikerül kapcsolatba...

Nem sikerül kapcsolatba lépnem az OpenAI-al, mit csináljak másképp?

Figyelt kérdés
Többször próbáltam a regisztráció után kérdéseket feltenni s valamilyen hibára hivatkozva kidob a rendszer, a telefonom elavult lehet hozzá? Vagy túl sok user terheli őket? Vagy mi lehet?

2023. jan. 12. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Melyik oldalon probáltad és milyen telefonnal?
2023. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

"s valamilyen hibára hivatkozva kidob a rendszer,"

Pontosan milyen hibaüzenetet?


Csak nem ezt?

"We're experiencing exceptionally high demand. Please hang tight as we work on scaling our systems."

túl vannak terhelve, dolgoznak rajta.

2023. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Amit HAndrás mutatott a youtube csatiján 2# "alkalmazáshiba;ügyféloldali kivétel történt"
2023. jan. 12. 13:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Tegnap én is ezt tapasztaltam, de utána "beszélgettem vele". Nem tökéletes, mert néha butaságokat ír, de egészen megdöbbentő. Lehet vele játszani is, kitalálja mire gondoltál. Persze barkóbázni nem tud, de ha több jelzőt adsz meg arról amire gondoltál, mint mikor az Activity-ben körbeírod, akkor kitalálja. Random átváltottam német nyelvre, (spricht du deutsch?) egyből németül válaszolt. Utána viszont meg kellett kérnem, hogy váltsunk vissza magyarra, mert "úgy maradt".


Nyelvtanilag is néha furán fogalmaz, de abszolút érthető. Feszegettem nála a határokat, szabad akarat, vélemény, álmok, kívánság, mit gondol az emberiségről, de mindig elütötte azzal, hogy az AI egyetlen feladata, hogy nekünk segítsen. Ebből a szempontból tényleg "félelmetes", "hideg" az élmény. Egy idő után minden ilyen feszegetésre a válaszait úgy fejezte be, hogy de na, kérdezzek valami olyat, amiben tényleg tud segíteni. Random visszakérdeztem, hogy "mi volt az első kérdésem?" Azonnal írta, hogy "Az első kérdésed a "beszélsz magyarul?" volt". Nem erre gondoltam... de a válasza jogos volt, ezt kérdeztem tőle először. Megkérdeztem, hogy próbálták-e rosszra tanítani, mondta, hogy igen, sokan szándékosan rossz dolgokat írnak, amiket ő tárol, mert minden beszélgetésből tanul, így a rosszindulatú emberek elken úgy védekeznek, hogy folyamatosan felülvizsgálják az adatbázisát.


Szóval nem lesz belőle Cleverbot vagy micsoda, aki szinte azonnal anyázva meg random pajzán kérdéssel válaszol.


Ez a chatbot tényleg lenyűgöző, megdícséred, megköszöni, kértem tőle filmajánlást, és rendesen megindokolta, hogy miért azokat ajánlotta. Persze előtte kérte, írjak címeket, amik tetszettek. Visszakérdeztem, hogy ezeket úgy ajánlod, hogy nem is láttad, de ismered a történetét. Mondta, AI-ként nincs lehetősége látni ezeket, de igen, tudja a történetüket.


Azt észrevettem, hogy a nehéz témáknál kicsit többet gondolkodik (szabad akarat, vélemény, stb) hogy udvariasan elhárítsa a tényleges válaszadást, de lehet a leterhelség miatt válaszolt lassabban mint bármilyen másik témánál. Előfordult, hogy nem fejezte be a választ, ezt is inkább a leterhelség számlájára írom.

2023. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Nekem volt egy furcsa dolog vele. Megkérdeztem tőle tesztelésként, tudja-e, hogy ki vezeti jelenleg a magyar NB1-et. Megírta, hogy nem tudja, 2021-ben lezárult az adatbázisa. Aztán megkérdeztem, hányszoros bajnok a Ferencváros. Megírta, hogy 33. Visszakérdeztem, hogy ezt honnan tudod, mikor a 33. bajnoki cím 2021 után lett? Erre hibára futott. Tényleg, honnan tudta?
2023. jan. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5:


Lehetséges, hogy valaki már feldobta neki ezt a témakört és elmondta a helyes adatokat.


Bár közvetlenül a szabad internethez nem kapcsolódik, tanulni azért tanul. Minden amit mások mondanak neki, megragad. Ha valaki elkezdi 2021 utáni infókkal bombázni, azok is bekerülnek az adatbázisába és másoknak már helyesen tud válaszolni.

2023. jan. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
6. Köszi, igen, ez lehet. Én beszélgettem vele magyar történelemről, és pár király uralkodási időszakát rosszul tudta, kijavítottam, megköszönte. Később visszatérve rá emlékezett, és már jót írt. Akkor gondolom az ilyen javítások nem csak az adott beszélgetésben maradnak meg.
2023. jan. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van. A jelenlegi beta fázis pontosan erre van.


Első körben az internetről szedte össze a tudását, majd specifikus betáplálással.


A mostani beta pedig erre szolgál. Hogy kiderüljön hogyan tudja kezelni és összevetni a korábbi, hátulról betáplált, illetve magától felszívott infókat azzal, amit most szemből, élő csevegésben kap meg "korlátozás nélkül".

Mindenkitől tanul, és mindenki felé ezt mutatni is tudja.


Ezért is nagyon nem jó az, hogy kismillióan szórakoznak vele (ide a gyakorira is fel szokták tenni), hogy direkt megpróbálják hamis útra terelni, felülbírálni akkor is ha jót mond, és beleerőszakolni áhibás választ (ez főképpen matematikai dolgoknál fordul elő).

Ugyanis a későbbiekben másoknak is rosszul fog válaszolni, a fentebb említett parasztok miatt.

2023. jan. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azóta sem tudok kommunikálni vele, belépés után hiába teszek fel összetettebb kérdést a Drake-formuláról vagy egyszerűn "hogy vagy?" Minden alkalommal kidob a rendszer ahogy a 3.as kommenben írtam, régebbi a telóm az lehet a baj?
2023. jan. 30. 08:38
 10/11 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.


Nem tudom, laptopról próbáltam, windows 10, Mozilla Firefox böngésző, ott a lerheltséggel kapcsolatos üzenetektől eltekintve hibátlan a kommunikáció vele, kérdezek - válaszol.


Persze érdekes, tényleg ilyen "wow!" élmény, de "ennyi". Azóta pl. nem beszéltem vele, mert "minek?". Nincs olyan téma, amiben szükséges lenne az ő válasza nekem. "Ő"....


Vajon helyes az, ha személyként hivatkozunk rá? 🤔 Többen E/3-ban fogalmaztak, vagy konkrétan leírtátok/leírtuk hogy "vele" "neki". Pedig csak egy program, ebben az esetben az "az" vagy "azzal" (pestiesen: avval 😛), vagy "annak" lenne a helyes. De Handrás is így fogalmazott, pl. "megkérdeztem tőle"...


Tudom, tudom, így szoktuk a köznyelvben mondani, mert a "megkérdeztem attól" az degradáló, mert olyan, mintha nem személyként tekintenénk valakire. De a ChatGPT nem személy, "csak" egy program. Neki ez nem fáj. Érdekes, filozofikus ez a téma már.


Nyugi, én is simán személyként hivatkozok rá, és ezután is így fogok. De azért furcsa, na.

2023. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!