Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen olyan itthon is (és...

Milyen olyan itthon is (és külföldön is) létező bizonyítványok és oklevelek vannak, amik számítástechnikában előnyt jelentenek?

Figyelt kérdés

Én csak az ECDL vizsgáról tudok, ami nemzetközi, itthon pedig az OKJ. De ezzel nálam ki is merült a paletta.. Ti esetleg tudtok több olyan bizonyítványról, ami számítás-technikai és érdemes megszerezni?


Köszönöm!



2023. jan. 13. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden nagyobb hálózati hardvergyártónak van tanúsítványa - például:

* [link]

* [link]

* [link]

de az operációs szoftverek gyártóinak is:

* [link]

* [link]

vagy van számítógépes biztonsági szakember képzés:

* [link]

* [link]

2023. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

ECDL kb semmit nem ér sehol, OKJ ugyanez, max nagyon selejt cégekhez mehetsz "programozni" vagy rendszergazdának aprópénzért


Hálózat területből vannak eléggé elismert oklevelek: CCNA, CCNP, CCIE, CISSP (ez inkább hálózatbiztonság)


Egyébként elég sok cég állít ki mindenféle szart pl: AWS Cloud Engineer Associatetől - Google CERTen át - Oracle SQL Certified Associate


Külföldön a csóróbbak szoktak ilyeneket csinálni mert jóval olcsóbbak az egyetemtől, Magyarországon nem tudom hogy ezek mennyire elfogadottak, a hálózat területen a CCNA és társait az egy létező és ismert dolog de ha programozónak beadod hogy sikeresen elvégeztél egy OCAJP (Oracle Certified Java Associate) vizsgát szerintem azt sem tudják hogy az mi.


Egyébként továbbra is a mérnökinfó és proginfó diploma ér a legtöbbet a munkaerőpiacon, illetve ami attól is többet ér az a releváns szakmai tapasztalat lehetőleg magas presztizsű cégnél

2023. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!