Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez a weboldal biztonságos?...

Ez a weboldal biztonságos? foundpackehl.com Egy +33 as számról írtak ilyet sms-ben.

Figyelt kérdés

2023. jan. 14. 00:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem fogom visszahívni, nem is magyar szám, lehet, hogy lehúzás. A magyar számok +36 tal kezdődnek. Hallottam már olyat, hogy volt, akit külföldi számok visszahivatásával lehúztak. A pontos linken, amit küldtek,nincs semmi, error 404 van. Üres.
2023. jan. 14. 00:30
 2/9 A kérdező kommentje:

Az üzenet így szólt:

A kezbesito nem tudta kezbesiteni a csomagot, kerjuk, ervenyesitse a cimet a masodik kezbesitesi kiserlethez:


És akkor itt egy ilyen cím volt, ami így kezdődött, mint amit fönt megadtam, amúgy nem volt rajta az oldalon semmi, error 404 volt. Üres.

Nem rendeltem semmit, és pénteken 23 óra után kaptam ezt az SMS-t. Csütörtökön el kezdtem megrendelni valamit, de végül nem adtam le a megrendelést, és ez teljesen furcsa volt.

Gondolom,hogy ez ilyen trükkös, hogy ne hívjam vissza,mer' akkor lemegy a pénz a kártyámról. +33 az nem is Magyarország. Ha külföldit hívok, az mégtöbb-be kerül.

Ilyen számot ne hívjatok vissza, ha csak nem vártok konkrétan ilyen helyről hívást. Hallottam már ilyesmiről.

2023. jan. 14. 00:32
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Beírod egy keresőbe:

[link]

és az első találat egyből ez:

"Very bad trust index" (nagyon rossz bizalmi index)

[link]


meg egy ilyen Twitter bejegyzés:

"Éjjel jött egy SMS, csomagomat nem tudták kézbesíteni erősítsem meg a címet. [link] Tudtommal semmit sem rendeltem. Valaki ismeri trükköt? A szállítási díjat kell kifizetni ami négy forintra rúg. DHL."

[link]


Na most ha nem vársz csomagot, akkor eleve gyanúsként kell ítélni.

Ha vársz, de nem a DHL-től, akkor is, hisz +33-as számról érkezik, ami Franciaország ( [link] ) a DHL-nek meg van magyar lerakata.


Az is gyanúra adhat okot, hogy a domaint pár napja regisztrálták, és a domain valós tulaja rejtett:

[link]


Ne koppints rá, hagyd figyelmen kívül, töröld az SMS-t.

2023. jan. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy azzal a weboldallal küldtek egy linket, hogy ott erősítsem meg a szállítási címet, de szerencsére ott nem volt semmi. Gondoltam,lehet, hogy valami félreértés , hogy mégis regisztrálták csütörtökön a megrendelésemet, holott nem is mentem rá a véglegesítésre, mert utánvétet nem is írt, hogy lehetne fizetni, és volt is itt pénteken/tegnap futárkocsi a házunk előtt. De gondolom, az akkor nem ide jött.
2023. jan. 14. 00:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Oh, közben érkezett egy válasz,köszönöm,hogy írtál, megy a zöld.
2023. jan. 14. 00:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy már véletlen rákattintottam,de majd lefuttatok egy ellenőrzést a pc-n.
2023. jan. 14. 00:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem egy félreértés vagy egy véletlen félrement üzenet. Át akartak verni téged hogy lehuzzanak vagy ellopják az adataidat. Az ilyenekkel mindig legyél szkeptikus
2023. jan. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szimpla csalás
2023. jan. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöldek .
2023. jan. 14. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!